25 października ŁKS Commercecon Łódź zaprezentował się w pełnej krasie swoim kibicom przed sezonem 2022/2023. Prezentacja odbyła się w Bibliotece Multimedialnej MeMo, mieszczącej się przy ulicy Moniuszki 5, która będzie jednym z flagowych miejsc na kulturalnej mapie Łodzi. Miejsce spotkania nie było przypadkowe – w tym sezonie na koszulkach meczowych Łódzkich Wiewiór zobaczymy bowiem grafikę przedstawiającą ulicę Piotrkowską.

Przedsezonowa prezentacja rozpoczęła się nietypowo, bowiem zespół ŁKS-u Commercecon Łódź wybrał się na ulicę Piotrkowską, aby w blasku miejskich latarni zagrać razem z kibicami i mieszkańcami Łodzi w siatkówkę. Nie zabrakło niespodzianek, wolontariusze rozdawali vouchery, które obdarowani mogą wymienić w sezonie na bilet na dowolny mecz Łódzkich Wiewiór.

Po powrocie do Biblioteki Multimedialnej MeMo kibice otrzymali pamiątkowe plakaty oraz pakiety suplementów od naszego sponsora – firmy VitaDiet, a następnie rozpoczęła się oficjalna część prezentacji, podczas której przedstawiono sztab szkoleniowy oraz zawodniczki, czyli drużynę, która w sezonie 202/2023 będzie reprezentować barwy Łódzkiego Klubu Sportowego na arenie krajowej i europejskiej.

Łódzkie Wiewióry zaprezentowały koszulki meczowe, w których będą występować w najbliższych miesiącach. Projekt jest wyjątkowy i mocno związany z naszym miastem – z przodu zobaczycie grafikę z ulicą Piotrkowską, natomiast na plecach hasło „reprezentacja Łodzi”. Skąd pomysł na taki projekt? Jak powiedział prezes Hubert Hoffman: „przecież jesteśmy Łódzkim Klubem Sportowym„!

Po zakończeniu oficjalnej części kibice mieli okazję do zebrania pierwszych autografów, zrobienia zdjęć z zawodniczki i sztabem. Nie zabrakło również poważniejszych rozmów na temat nowego sezonu i czekających wyzwań.

Prezes Hubert Hoffman, kapitan Paulina Maj-Erwardt oraz trener Alessandro Chiappini wzięli natomiast udział w konferencji prasowej, podczas której mówili o celach, marzeniach i atmosferze w drużynie. 

Mam nadzieję, że to jest zespół kompletny. Uzupełniamy się na każdej pozycji. Każda z zawodniczek, która nie jest teoretycznie w pierwszej szóstce, wejdzie na boisko, da z siebie wszystko i nie obniży wartości. To jest dobry zespół. Jak zawsze naszym celem nadrzędnym jest granie dobrej siatkówki. To jest naprawdę dobry zespół, który wiele potrafi i mam nadzieję, że to w tym sezonie nam wyjdzie – powiedział na przedsezonowej konferencji Hubert Hoffman, prezes ŁKS-u Commercecon Łódź.

My się bardzo dobrze razem czujemy. Nawet te dziewczyny, które przyjechały prosto z reprezentacji i miałyśmy tylko chwilę na zgranie. Już pierwszy mecz, pierwszy sparing pokazał, że rozumiemy się bez słów. Tutaj jest dobry prognostyk na sezon – dodała Paulina Maj-Erwardt, która w sezonie 2022/2023 będzie pełnić funkcję kapitana drużyny.

Po przyjeździe reprezentantek tak naprawdę był czas, aby uścisnąć sobie rękę, przywitać się, wejść na boisko i od razu grać mecze towarzyskie. Bardzo ważne było zobaczenie, jak łatwo idzie komunikacja w zespole i jak drużyna potrafi z miejsca rozwiązywać problemy boiskowe – podkreślił trener Alessandro Chiappini, odnosząc się do ostatniego etapu przygotowań do nowego sezonu.

Przypomnijmy, że w sezonie 2022/2023 w zespole ŁKS-u Commercecon Łódź będą występować cztery uczestniczki tegorocznych mistrzostw świata. Roberta Ratzke z reprezentacją Brazylii sięgnęła po srebrny medal MŚ, zaś Zuzanna Górecka, Kamila WitkowskaKlaudia Alagierska-Szczepaniak wraz z polskim zespołem narodowym zagrały w ćwierćfinale mundialu. Warto podkreślić również, że w tym roku z reprezentacją Polski trenowały również Aleksandra Gryka oraz Julita Piasecka. Ta ostatnia wystąpiła z kadrą U-21 w tegorocznych mistrzostwach Europy, gdzie biało-czerwone zajęły 4. miejsce.

Skład ŁKS-u Commercecon Łódź w sezonie 2022/2023:

atakujące: Valentina Diouf, Anastasiia Hryshchuk

rozgrywające: Roberta Ratzke, Angelika Gajer

przyjmujące: Zuzanna Górecka, Lana Scuka, Julita Piasecka, Natalia Dróżdż

środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Kamila Witkowska, Aleksandra Gryka

libero: Paulina Maj-Erwardt, Kinga Drabek

 

*fot. Artur Kraszewski / APPA