Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.  Jesteśmy dumni, że możemy być w tym roku trybikiem tej wielkiej maszyny. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wybrały rodzinę, której pomożemy. Przed i podczas meczu z KSZO Ostrowiec Św., 29 listopada w Atlas Arenie, będziemy prowadzić zbiórkę właśnie na ten cel. 

Będzie nam niezmiernie miło jeśli dołożycie choćby symboliczną złotówkę do puszek, z którymi będą na trybunach nasi wolontariusze. Zachęcamy Was również do przynoszenia darów rzeczowych. Zgodnie z ideą Szlachetnej Paczki dary rzeczowe powinny być nowe. Pragniemy bowiem dowartościować potrzebującą rodzinę, dać jej sygnał: „Jesteś ważny, wierzymy w ciebie”. – Przekazując komuś używane rzeczy, dajemy mu sygnał: „Jesteś gorszy, zasługujesz na brudne i zepsute zabawki, znoszone buty”. To jest wykluczenie. A my chcemy, żeby ludzie zaczęli sobie radzić w życiu, dlatego najpierw musimy im pokazać, że sami w nich wierzymy – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek. 

W tym roku będziemy pomagać mamie samotnie wychowującej dwóch synów. Oto ich potrzeby:

  • Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kaw, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.
  • Inne produkty spożywcze: mleko, płatki, sok, słodycze.
  • Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, podkład higieniczny.
  • Ubrania: dla mamy płaszcz zimowy (164 cm wzrostu, rozmiar l/xl), dla dzieci zimowa kurtka i ciepła bluza w ciemnych kolorach (152 cm wzrostu, rozmiar m/l) oraz kolorowa zimowa kurtka i spodnie (123/132 cm wzrostu/szczupła budowa ciała).
  • Obuwie: dla mamy dłuższe zimowe kozaki w rozmiarze 39, dla dzieci: zimowe trapery w rozmiarze 38/39 oraz zimowe trapery w rozmiarze 32 (nie ciemne).
  • Materiały szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, flamastry, piórnik, papier ksero.
  • Wyposażenie mieszkania: kołdra, ręczniki, pościel, poduszka
  • Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: kuchenka gazowa, pralka, szafka pod zlew, łóżko piętrowe
  • Inne potrzeby: garnki, talerze, kubki
  • Szczególne upominki: mama – kosmetyki i perfumy, dzieci – strój piłkarski na 152 cm, auto zdalnie sterowane.

Najważniejsze potrzeby rodziny: węgiel do ogrzania mieszkania, łóżko piętrowe oraz żywność.

Jak widzicie potrzeby naszej rodziny są duże, ale mamy nadzieję, że przy Waszej pomocy uda nam się zrealizować dużą część z nich. Bądźmy razem 29 listopada, dopingujmy podczas meczu nasze siatkarki i wspomóżmy łódzką rodzinę!