Za siatkarkami ŁKS Commercecon Łódź kolejny turniej w ramach przygotowań do nowego sezonu. Łódzkie Wiewióry w XI Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej wygrały wszystkie spotkania i zakończył udział w turnieju na 1. miejscu. MVP memoriału została wybrana atakująca łódzkiego zespołu Anastasiia Hryshchuk.

Rywalizację w XI Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, który rozegrany został w Mielcu, rozpoczęły od przegranego seta z ITA TOOLS Stal Mielec. Z każdą kolejną partią tego turnieju łodzianki prezentowały się coraz lepiej. Nie tylko pokonały ITA TOOLS Stal Mielec 3:1, ale również wygrały po 3:0 z Developresem Bella Dolina Rzeszów i Dresdner SC.

Bardzo dobre zawody rozegrała młoda atakująca ŁKS Commercecon Łódź – Anastasiia Hryshchuk. W pierwszym meczu zdobyła 25 punktów, zaś w drugim 20. W spotkaniu przeciwko Dresdner SC zmieniła w tracie gry Valentinę Diouf i zanotowała na swoim koncie 9 „oczek”.

W trakcie turnieju trener Alessandro Chiappini rotował składem, testując różne rozwiązania taktyczne i techniczne. Przed Łódzkimi Wiewiórami jeszcze dwa spotkania sparingowe – oba z Moya Radomką Radom. 

Pierwszy mecz ligowy ŁKS Commercecon Łódź rozegra 9 października, a rywalem mistrza Polski będzie zespół Grot Budowlani Łódź. Gospodyniami tego meczu będą siatkarki Grot Budowlanych. 

ŁKS Commercecon Łódź – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1
(19:25, 25:23, 25:17, 25:19)

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina 3:0
(25:21, 25:19, 25:18)

ŁKS Commercecon Łódź – Dresdner SC 3:0
(25:19, 25:12, 25:15)

Wyróżnienia indywidualne:

MVP: Anastasiia Hryshchuk (ŁKS Commercecon Łódź)
Najlepsza atakująca: Anastasiia Hryshchuk (ŁKS Commercecon Łódź)
Najlepsza przyjmująca: Jennifer Janiska (Dresdner SC)
Najlepsza rozgrywająca: Paulina Zaborowska (ŁKS Commercecon Łódź)
Najlepsza środkowa: Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon Łódź)
Najlepsza libero: Karolina Pancewicz (ITA TOOLS Stal Mielec)