W 9. kolejce TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się w Kaliszu z miejscową Energą MKS. W dwóch pierwszych setach łodzianki spokojnie kontrolowały przebieg meczu. Przestój przydarzył się w trzeciej partii, jednak Łódzkie Wiewióry pokazały wolę walki, odrabiając wynik z 6:11 do 25:20. Finalnie wygrały 3:0 i zainkasowały komplet punktów.

Sztab szkoleniowy z uwagi na napięty terminarz mistrza Polski rotuje składem. W meczu z Energą MKS, w porównaniu do spotkania z Volero Le Cannet, w pierwszej szóstce w miejsce Kamili Witkowskiej wybiegła Sonia Stefanik, zaś Paulinę Maj-Erwardt zmieniła Kinga Drabek. Odpoczywała również Julita Piasecka, w jej miejsce w podstawowym składzie na parkiecie pojawiła się Aleksandra Dudek.

Mecz rozpoczął się od uderzenia w taśmę przez Karolinę Fedorek, ale w kolejnej akcji zablokowana została Valentina Diouf. W kolejnych kilku akcjach oglądaliśmy wyrównaną walkę. Po ataku Dajany Bošković było 4:4. Gdy Lucija Mlinar zablokowała Aleksandrę Grykę, a następnie zdobyła punkt z ataku, zrobiło się 6:4 dla gospodyń. Świetną zagrywką popisała się Aleksandra Dudek, dała ona kolejny remis (8:8). W kolejnej akcji przyjmująca Łódzkich Wiewiór dołożyła kolejny punkt z serwisu i o czas poprosił trener Marcin Widera. Udany blok Roberty Ratzke na Mlinar dał łodziankom prowadzenie 13:12. W kolejnej akcji punkt z ataku dołożyła Diouf, a następnie ponownie blokiem popisała się Ratzke i zrobiło się 15:12 dla gości. Gdy długą akcje skończyła Dudek, było 17:14 dla Łódzkich Wiewiór. Po ataku Diouf łodzianki cieszyły się z prowadzenia 21:16. Piłkę setową dała przyjezdnym udana akcja Diouf. Włoszka zakończyła pierwszego seta wynikiem 25:18 dla ŁKS Commercecon Łódź.

W drugim secie łodzianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie po dwóch atakach Valentiny Diouf (5:2). As serwisowy włoskiej atakującej zmusił trenera Widerę do wzięcia czasu, ale w kolejnej akcji świetnym blokiem popisała się Aleksandra Gryka. Udany atak środkowej ŁKS Commercecon dał łodziankom prowadzenie 9:5. Przyjezdne utrzymywały kilkupunktową przewagę, po zbiciu piłki przechodzącej przez Grykę było 14:9. O drugą przerwę poprosił szkoleniowiec Energi MKS Kalisz, ale po niej punkt z ataku zdobyła Amanda Campos. Gdy w ataku pomyliła się Mlinar było już 17:11 dla gości. Tuż po wejściu na boisko świetnym blokiem popisała się Anastasiia Hryshchuk (19:12). W kolejnych dwóch akcjach również punktowały łodzianki, a ich przewaga wynosiła już 21:12. Gdy siatkarki Energi MKS odrobiły trzy punkty, o czas poprosił trener Chiappini. Blok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej na Valentinie Diouf sprawił, że kaliszanki traciły już tylko cztery punkty (18:22). Atak Włoszki dał łodziankom piłkę setową, a partię zakończył atak Aleksandry Dudek (25:20).

W trzeciej partii po błędzie Karoliny Drużkowskiej w ataku i udanym bloku Amandy Campos łodzianki wyszły na prowadzenie 4:2. Cztery kolejne „oczka” powędrowały jednak na konto gospodyń (6:4) i o czas poprosił trener Chiappini. Kaliszanki utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, po ataku Drużkowskiej było 8:5. Gdy akcję udanie zakończyła Mlinar, było już 11:6 dla Energi MKS. Punktowa zagrywka Roberty Ratzke zmniejszyła straty Łódzkich Wiewiór do pięciu punktów (8:13), a w kolejnej akcji szczelny blok postawiła Valentina Diouf i o czas poprosił trener Widera. Na 15:12 punkt blokiem zdobyła Amanda Campos, ale w kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Aleksandra Cygan. Po dwóch udanych atakach Amandy ŁKS Commercecon tracił już tylko jeden punkt (15:16). O czas poprosił szkoleniowiec rywalek. Po udanym plasie Karoliny Fedorek MKS prowadził 18:16. Gdy asa posłała Aleksandra Gryka, Łódzkie Wiewióry cieszyły się z remisu po 18. Błąd Rasińskiej dał łodziankom prowadzenie 20:19. Po ataku Diouf i błędzie Mlinar przyjezdne cieszyły się z trzech punktów przewagi (22:19). Po chwili punkt z zagrywki dołożyła Ratzke. Pierwszą piłkę meczową Łódzkie Wiewióry miały po ataku Diouf. Finalnie ŁKS Commercecon wygrał 25:20 po udanym ataku Soni Stefanik.

MVP: Aleksandra Dudek

Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(18:25, 20:25, 20:25)

Składy zespołów:
Energa MKS Kalisz: Drużkowska, Mlinar, Cygan, Bosković, Grabka, Fedorek, Śliwa (libero) oraz Wawrzyniak, Rasińska, Kuligowska, Efimienko-Młotkowska, Pajdak
ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Dudek, Diouf, Ratzke, Campos, Stefanik, Drabek (libero) oraz Zaborowska, Hryshchuk, Dróżdż