Po łatwym zwycięstwie w Legionowie siatkarki ŁKS Commercecon Łódź ponownie ruszają w drogę. W 15. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet wicemistrzynie kraju zmierzą się w Radomiu z E.Leclerc Radomką.

Zespół Michala Maska w minioną środę zmierzył się z DPD Legionovią Legionowo. Osłabione chorobami i kontuzjami rywalki były w stanie nawiązać walkę jedynie na początku drugiego seta. Przewaga wicemistrzyń kraju była widoczna szczególnie mocno w pierwszej partii. Ełkaesianki zdobywały punkt za punktem, prowadziły już nawet 15:4. Ostatecznie Legionovia zdobyła w tym secie 11 „oczek”. W dwóch kolejnych partiach gospodynie ugrały 18 i 16 punktów, ani razu nie zagrażając ŁKS-owi w zwycięstwie.

Cały mecz w biało-czerwono-białych barwach rozegrała Agata Wawrzyńczyk (13 punktów), na parkiecie pojawiły się również Daria SzczyrbaKlaudia Gajewska. Bardzo dobrze zaprezentował się środek Łódzkich Wiewiór – Klaudia AlagierskaZuzanna Efimienko-Młotkowska zdobyły w sumie 18 punktów.

Trener Michal Masek podkreślił, że zespół w tym meczu wykonał założony plan. – Cieszę się, że mogła zagrać Daria Szczyrba, że weszła Klaudia Gajewska. To są plusy. Mogliśmy dać odpocząć Regiane czy Monice.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Aleksandra Wójcik, która zdobyła 9 punktów, a w przyjęciu zanotowała 54% skuteczności. – Pracujemy nad powrotem do pewności w naszej grze. Mam nadzieję, że to będzie wyglądało coraz lepiej i szybko wrócimy do wysokiej dyspozycji – powiedziała po spotkaniu przyjmująca Łódzkich Wiewiór. ŁKS Commercecon Łódź po wygranej 3:0 utrzymuje pozycję wicelidera tabeli LSK z dorobkiem 32 punktów.

W najbliższą sobotę łodzianki zmierzą się na wyjeździe z E.Leclerc Radomką Radom, która aktualnie zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji (13 punktów). Drużyna Jacka Skroka ma na swoim koncie cztery wygrane i dziewięć porażek. W ostatnim pojedynku Radomka uległa 0:3 mistrzowi Polski Chemikowi Police.

Zespół z Radomia jedynie w ostatnim secie przekroczył barierę 20 punktów, w dwóch pozostałych nie zagrażając rywalkom w wygranej. Wśród zawodniczek Radomki najwięcej punktów zanotowała na swoim koncie Majka Szczepańska – 8, wszystkie atakiem, co stanowiło 57% skuteczności. Po 7 „oczek” dołożyły Natalia Skrzypkowska, Gabriela PonikowskaBrittany Abercrombie. Co ciekawe zespół z Radomia zanotował lepszą skuteczność w przyjęciu niż ich rywalki z Polic.

Kinga Drabek nie ukrywała, że jej drużyna chciała urwać Chemikowi punkty w tym pojedynku. Okazało się jednak, że mistrzynie kraju doskonale przeczytały grę przyjezdnych. – Przykro mi, że nie pokazałyśmy nieco więcej z naszej strony. Libero E.Leclerc Radomki zwróciła również uwagę na statystyki. – Z wysokiej piłki miałyśmy 19% skuteczności w porównaniu do ponad 40% Chemika. To jest ogromna różnica – podkreśliła.

We własnej hali zespół z Radomia z pewnością będzie chciał zaprezentować się dużo lepiej niż w Policach. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku ŁKS Commercecon i E.Leclerc Radomki zwycięstwo 3:0 odnotowały łodzianki. MVP tamtego spotkania została wybrana Krystyna Strasz.

Mecz pomiędzy E.Leclerc Radomką Radom a ŁKS Commercecon Łódź będzie można obejrzeć również na antenie Polsatu Sport. Początek o godzinie 17:30.