Możemy już potwierdzić, że do naszego klubu przyleciała na testy grecka rozgrywająca Athina Papafotiou. O tym czy zawodniczka Imoco Volley Conegliano zostanie w naszym zespole, trener Michal Masek zadecyduje po badaniach medycznych i kilku wspólnych treningach.

Po kontuzji Lucie Muhlsteinovej nasz zarząd zmuszony był skorzystać z możliwości transferu medycznego. 

Athina Papafotiou w tym sezonie występowała w barwach włoskiego Imoco Volley Conegliano i była zmienniczką Joanny Wołosz. W trakcie sezonu doznała kontuzji, a zespół zakontraktował Martę Bechis. Uraz okazał się jednak na tyle niegroźny, że Greczynka może wrócić do regularnej gry. 

W trakcie swojej kariery 29-latka występowała w Panathinaikosie Ateny, AEK Ateny, Allianz MTV Stuttgart, ASPTT Mulhouse i ostatnio w Imoco Volley Conegliano. Ma na swoim koncie mistrzostwo kraju zarówno z AEK, jak i Panathinaikosem. Z Allianz MTVw 2015 roku zdobyła Puchar Niemiec. Dwa sezony z rzędu wybierano ją najlepszą rozgrywającą ligi francuskiej.

Athina ma już za sobą wstępne badania i pierwsze treningi z naszą drużyną. Czekamy zatem na decyzję trenera Maska. 

fot. z oficjalnego profilu zawodniczki