ŁKS Commercecon Łódź przystąpił do meczu w Legionowie bez trenera Michala Maska, a w wyjściowym składzie zobaczyliśmy już Ivnę Colombo. W niedzielny wieczór obie drużyny zafundowały swoim kibicom pięciosetowe granie, z którego zwycięsko wyszły gospodynie. 

W pierwszym secie do pewnego momentu łodzianki odrabiały każdą stratę punktową, jednak w końcówce straciły nieco mocy i pozwoliły rywalkom na przejęcie kontroli. W efekcie Legionovia zbudowała sobie kilka punktów przewagi, które wystarczyły, aby wygrać seta do 18. Podrażnione przegraną Łódzkie Wiewióry rozpoczęły drugiego seta od kilku punktów prowadzenia, jednak gospodynie nie zamierzały osiadać na laurach. Przez jakiś czas toczyła się wyrównana gra, jednak w tej partii przyjezdne popełniały mniej błędów, grały trudniejszą zagrywkę i to przekładało się na wynik. Dobrze Ivnę Colombo zastąpiła Weronika Sobiczewska. ŁKS Commercecon wygrał drugiego seta do 19 i doprowadził do remisu w meczu.

Trzecia partia od początku układała się po myśli gospodyń, które szybko zbudowały sobie kilka punktów przewagi. Prowadzenie legionowianek rosło, a trener Bartodziejski zaczął wprowadzać na boisko zmienniczki. I tak na parkiecie pojawiły się Pietra Jukoski na przyjęciu, Angelika Gajer na rozegraniu i Joanna Pacak na środku. Zmiany wniosły trochę świeżości do gry łodzianek, jednak przewaga rywalek była zbyt duża, aby udało się dogonić wynik. Ostatecznie Łódzkie Wiewióry przegrały 20:25.

W czwartym secie trener Bartodziejski wrócił do rozegrania z Robertą Ratzke i Veroniką Jones-Perry na przyjęciu, ale na środku pozostała Joanna Pacak. Początek seta był bardzo wyrównany, po ataku Weroniki Sobiczewskiej Wiewióry wyszły na prowadzenie 11:9. W tym secie łodzianki grały skoncentrowane, znów zaczęły lepiej grać zagrywką. Błąd rozegrania po stronie gospodyń dał ŁKS-owi prowadzenie 17:11. Piłkę setową dała łodziankom zepsuta zagrywka Olivii Różański, a ostatni punkt dla przyjezdnych zdobyła Veronica Jones-Perry (25:18). 

Najwięcej emocji przyniósł tie-break, w którym walka była wyrównana od początku do końca, a ostatecznie 15:13 triumfowały gospodynie. MVP została wybrana Izabela Lemańczyk.

Dla ŁKS-u Commercecon najwięcej punktów zdobyła Weronika Sobiczewska (15), a 14 „oczek” dołożyła Veronica Jones-Perry. Dobrą zmianę zanotowała Joanna Pacak, która wywalczyła 7 punktów, w tym 2 blokiem i 5 w ataku (83% skuteczności).

IŁ Capital Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 3:2
(25:18, 19:25, 25:20, 18:25, 15:13)