ŁKS Commercecon Łódź zrobił drugi krok do zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski, pokonując w czwartkowy wieczór Grot Budowlanych Łódź 3:1. W rywalizacji do trzech zwycięstw Łódzkie Wiewióry prowadzą 2-0 i już w najbliższą niedzielę staną przed szansą zakończenia sezonu.

Mimo że Ełkaesianki nie prezentowały się imponująco w przyjęciu, to w ataku i bloku zagrały zdecydowanie lepiej od rywalek. Łódzkie Wiewióry zanotowały w ataku 44% skuteczności, przy 35% Budowlanych. Postawiły 11 punktowych bloków, podczas gdy rywalki w tym elemencie wywalczyły 7 „oczek”. Ważne okazały się wybloki (17), po których ŁKS Commercecon Łódź mógł wyprowadzać kontry. Oba zespoły zaprezentowały się podobnie na zagrywce zarówno pod względem asów, jak i błędów. 

Obaj trenerzy korzystali z zawodniczek rezerwowych. W ekipie ŁKS-u Commercecon na parkiecie nie zobaczyliśmy jedynie Krystyny Strasz, zaś po stronie Budowlanych Darii SkomorowskiejMai Pelczarskiej.

Dla Łódzkich Wiewiór najwięcej punktów (26) wywalczyła Valentina Diouf, która została wybrana MVP spotkania. 16 „oczek” dołożyła Veronica Jones-Perry, a po 9 Martyna Grajber, Kamila WitkowskaKlaudia Alagierska. W ekipie Budowlanych 19 punktów wywalczyła Monika Fedusio, a 18 dołożyła Ana Cleger. Dobrą zmianę dała natomiast Zuzanna Górecka.

Już w najbliższą niedzielę, 8 maja, o godzinie 14:45 łódzkie zespoły ponownie wybiegną na parkiet w Sport Arenie przy alei Unii Lubelskiej 2. Będzie to trzeci pojedynek o brązowy medal MP. Jeśli wygrają Ełkaesianki, to zdobędą brązowy krążek i zakończą sezon. Jeśli natomiast zwyciężą Grot Budowlani, to kolejny mecz zostanie rozegrany 12 maja. 

MVP: Valentina Diouf

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(22:25, 21:25, 25:19, 17:25)

Składy zespołów:
Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (1), Centka (6), Cleger (18), Fedusio (19), Damaske (3), Łysiak (libero) oraz Kędziora (2), Lewandowska (1) i Górecka (5)
ŁKS: Grajber (9), Witkowska (8), Diouf (27), Ratzke, Alagierska (9), Jones-Perry (16), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (1), Piasecka, Jukoski, Sobiczewska (1) i Gajer