ŁKS Commercecon Łódź rozegrał dwa ostatnie mecze towarzyskie przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. Łódzkie Wiewióry zmierzyły się z MOYA Radomką Radom i w obu spotkaniach odnotowały korzystny wynik – 4:0 i 3:1.

Do drużyny mistrza Polski dołączyły w czwartek (28 września) Kamila WitkowskaRoberta Ratzke, które zakończyły tegoroczne zobowiązania reprezentacyjne. Obie zawodniczki ze swoimi zespołami narodowymi – Polski i Brazylii – awansowały do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. 

W obu sparingach w Radomiu trener Alessandro Chiappini rotował składem, testując różnie rozwiązania taktyczne. W efekcie na boisku, w różnym wymiarze czasu, zobaczyliśmy wszystkie zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź. W piątkowym meczu trenerzy zdecydowali się rozegrać cztery sety. Łodzianki zaprezentowały się lepiej w ataku i bloku, co dało im wygraną w każdej partii. W sobotę gospodynie wyżej zawiesiły poprzeczkę, w trzecim secie wygrały 25:20, zaś w drugiej i czwartej odsłonie wyrównana gra toczyła się do samego końca. 

W pierwszym spotkaniu najwięcej punktów (12) – zdobyła dla Łódzkich Wiewiór Julita Piasecka. Po 11 „oczek” dołożyły Aleksandra Gryka, Valentina DioufAnastasiia Hryshchuk. Z kolei Paulina Maj-Erwardt zanotowała aż 83% pozytywnego przyjęcia. Dzień później najlepszą punktującą była Aleksandra Gryka. Środkowa wywalczyła 15 punktów. 13 „oczek” dołożyła Anastasiia Hryshchuk, zaś 12 Julita Piasecka

Mecze towarzyskie z Radomką były dla zespołu mistrza Polski ostatnim sprawdzianem przed sezonem 2023/2o24. Teraz Łódzkie Wiewióry będą miały kilka dni na zgrania się w pełnym składzie, który ma do dyspozycji sztab szkoleniowy. 9 października o godzinie 17:30 ŁKS Commercecon Łódź zainauguruje nowe rozgrywki TAURON Ligi, a pierwszym rywalem mistrza Polski będzie drużyna Grot Budowlanych Łódź, brązowy medalista poprzedniego sezonu. 

ŁKS Commercecon Łódź – MOYA Radomka Radom 4:0
(25:15, 25:22, 25:21, 25:21)

ŁKS Commercecon Łódź – MOYA Radomka Radom 3:1
(25:20, 25:23, 20:25, 25:23)