W wyniku zakazu startu rosyjskich zespołów w europejskich pucharach Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał możliwość zgłoszenia do rozgrywek Ligi Mistrzyń trzech zespołów. To oznacza, że od fazy grupowej w CEV Champions League wystąpią wszyscy medaliści mistrzostw Polski 2021/2022: Grupa Azoty Chemik Police, Developres Bella Dolina Rzeszów i my – ŁKS Commercecon Łódź.

Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon Łódź miał okazję rywalizować w Lidze Mistrzyńtrzykrotnie. Pierwszy raz w sezonie 2018/2019 jako wicemistrz Polski. Łódzkie Wiewióry zmierzyły się w grupie D z Savino Del Bene Scandicci, Imoco Volley Conegliano i SCC Palmbergiem Schwerin. Rok później, już jako mistrz kraju, ŁKS Commercecon Łódź rywalizował z Igorem Gorgonzola Novara, Chimikiem Jużnyj i Allianz MTV Stuttgart. Łodzianki zakończyły fazę grupową na trzecim miejscu, oczko wyżej niż rok wcześniej.

Kolejny sezon w Lidze Mistrzyń był specyficzny, bowiem naznaczony pandemią koronawirusa. ŁKS Commercecon Łódź przystępował do niego jako brązowy medalista kraju i rozpoczął grę od eliminacji. W nich przeszedł pierwszą rundę bez walki z Hapoelem Kfar Saba (walkower), a następnie dwukrotnie pokonał Calcit Kamnik (3:0 i 3:1). Faza grupowa odbywała się w formie dwóch turniejów – pierwszy odbył się w bułgarskim Płowdiw, a mecze rewanżowe zostały rozegrane w łódzkiej Sport Arenie. Wiewióry rywalizowały z VakifBankiem Stambuł, ASPTT Mulhouse i Maritzą Płowdiw. Ostatecznie zakończyły udział na 2. miejscu w swojej grupie i niewiele zabrakło, aby awansowały dalej.

W minionym sezonie decyzją CEV ŁKS Commercecon Łódź ponownie wystąpił w europejskich pucharach, tym razem jednak w CEV Cup. Łodzianki zakończyły rywalizację na 1/4 rozgrywek, ulegając na tym etapie Mladosti Zagrzeb. Teraz czas na powrót do Ligi Mistrzyń!  

Decyzja o przyznaniu Polsce dodatkowego miejsca uprawomocni się 6 czerwca, jeśli do tej daty zespoły z Rosji nie zostaną przywrócone do rozgrywek międzynarodowych. CEV dopuszcza możliwość powiększenia liczby zespołów grających w fazie grupowej z 20 do 24, jeśli zakaz dla ekip z Rosji zostałby zniesiony miedzy 6 czerwca a 1 września.