18 sierpnia to ważna data w kalendarzu każdego Ełkaesiaka i sympatyka biegania. Tego dnia odbędzie się bowiem Łódź Kocha Sport RUN, który jest kontynuacją ubiegłorocznego Biegu Jubileuszowego z okazji 110-lecia Łódzkiego Klubu Sportowego.

Tegoroczny Łódź Kocha Sport RUN odbędzie się pod hasłem „Wielosekcyjny ŁKS”. Organizatorzy chcą w ten sposób upamiętnić osiągnięcia wszystkich sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego. To wspaniała inicjatywa, która pokazuje, że ŁKS to nie niezależne od siebie sekcje sportowe, ale wielka wspierająca się rodzina. 

Biegi, podobnie jak w zeszłym roku, odbędą się na terenach parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pod stadionem ŁKS-u przy al. Unii 2.

Już dziś o godzinie 12:00 w serwisie www.zapisy.inessport.pl ruszają zapisy na to wydarzenie. Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie opłaty startowej. Na bieg główny (5 km) oraz towarzyszący (1908 m) wynosi ona 30 zł, zaś na biegi dla dzieci zaledwie 15 zł.

Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal. A trzeba przyznać, że organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania i przygotowali przepiękne ełkaesiackie wzory. W biegach dla dorosłych medal wzorowany jest na przedwojennej odznace. Na dzieci na mecie czekać będzie natomiast medal z Rycerzem Wiosny Bodziem.

Na wszystkie biegi obowiązują limity uczestników: 

  • dystans główny (5 km) – 300 osób
  • bieg towarzyszący dla uczestników od 11 lat i wzwyż (1908 m) – 250 osób
  • 400 m dla dzieci w wieku 6-8 oraz 9-10 lat w dwóch turach – 30 osób
  • 100 m dla dzieci do 5. roku życia (rocznik 2014 i młodsi) – 30 osób

Start oraz meta zawodów będą znajdować się przy hali Atlas Arena (al. Bandurskiego 7). Bieg główny (5 km) rozpocznie się punktualnie o godzinie 14:00. O godzinie 13:00 zostaną rozegrane zawody w biegu towarzyszącym (1908 m). Biegi dla dzieci wyznaczono na godzinę 12:00 – 100 m i 12:30 – 400 m.

Zapraszamy również na stronę wydarzenia na FB: Łódź Kocha Sport RUN. Znajdziecie tam wszystkie aktualności związane z biegiem.

A tak było w 2018 roku podczas Biegu Jubileuszowego z okazji 110-lecia Łódzkiego Klubu Sportowego – ZOBACZ FOTORELACJĘ.