W meczu 15. kolejki TAURON Ligi nasz zespół pokonał 3:1 Grupę Azoty Chemika Police. Była to druga wygrana w tym sezonie z mistrzyniami Polski. MVP meczu została wybrana środkowa Kamila Witkowska.

W mecz zdecydowanie lepiej weszły siatkarki Chemika, które szybko zdobyły prowadzenie 7:2. Przyjezdny zespół dominował w każdym elemencie, jednak w drugiej części seta wysokie prowadzenie spowodowało rozluźnienie w szeregach policzanek. Gospodynie odrobiły kilka punktów straty, pod koniec partii traciły tylko 3 punkty (19:22), jednak rywalki nie dały sobie wyrwać seta z rąk i wygrały do 20.

Zdecydowanie lepiej ŁKS Commercecon rozpoczął drugą partię, od prowadzenia 4:0. Przewaga łodzianek jednak szybko stopniała, po zagrywce Agnieszki Kąkolewskiej było 6:6. Podrażnione gospodynie ruszyły do walki. Kończyły ataki, ale i pozwalały mylić się rywalkom. W efekcie zdobyły przewagę 11:6. Tym razem Ełkaesianki nie pozwoliły już sobie na dekoncentrację. Atak Weroniki Sobiczewskej dał im prowadzenie 18:12, a ostatecznie ŁKS wygrał 25:20 i doprowadził do remisu.

Trzeciego seta minimalnie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po bloku Marleny Kowalewskiej prowadziły 9:6. Później jednak gra się wyrównała i mogliśmy oglądać ciekawe widowisko. W drugiej części tej partii policzanki zbudowały sobie czteropunktową przewagę i wydawało się, że mają wszystko, aby wygrać. Tymczasem w końcówce łodzianki odrobiły straty (20:20), w trudnych momentach grały cierpliwie i to przyniosło efekt. W walce na przewagi wygrały 27:25.

Podrażnione mistrzynie Polski w czwartym secie narzuciły swój rytm gry, szybko wychodząc na prowadzenie 8:2. Trener Michal Masek zdecydował się na wprowadzenie Julity Piaseckiej, co dodało świeżości w grze łodzianek. Dobrze spisywały się również Veronica Jones-PerryKamila Witkowska, a ŁKS Commercecon tracił do rywalek już tylko 1 punkt (9:10). As serwisowy Jones-Perry dał gospodyniom remis po 15. W końcówce ważną zmianę dała Joanna Pacak. Przy jej zagrywce ŁKS wyszedł na prowadzenie 21:19. Łodzianki zachowały koncentrację do końca, mecz atakiem zamknęła Julita Piasecka (25:22).

MVP tego spotkania została wybrana środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź – Kamila Witkowska. 

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 3:1
(20:25, 25:20, 27:25, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (4), Witkowska (12), Sobiczewska (15), Ratzke (4), Alagierska (13), Jones-Perry (20), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (1), Jukoski, Colombo, Strasz, Piasecka (3)
Chemik: Kowalewska (3), Kąkolewska (17), Brakocević-Canzian (27), Wasilewska (10), Łukasik (5), Milenković (7), Stenzel (libero) oraz De Almeida (2), Połeć, Lipska, Czyrniańska (6), Pol