Postawiły kropkę nad i! Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w Bielsku-Białej dopełniły dzieła i pokonały w drugim meczu ćwierćfinałowym BKS Profi Credit 3:1. Tym samym awansowały do półfinału mistrzostw Polski, w którym zmierzą się z Developresem SkyRes Rzeszów.

Pierwszą akcję spotkania skończyła na korzyść BKS-u Olivia Różański, ale kolejne punkty zespoły zdobywały na przemian. Po ataku Aleksandry Wójcik przyjezdne wyszły na prowadzenie 5:4. Trener BKS-u sprawdzał jeszcze czy rywalki nie dotknęły siatki. System challenge pokazał jednak, że akcja została wykonana prawidłowo. Błędy po stronie ŁKS-u Commercecon i skuteczna akcja Katarzyny Koniecznej dały BKS-owi prowadzenie 8:6. Powiększyło się ono do trzech punktów po autowym bloku Moniki Bociek. Trener Michal Masek poprosił o czas. Atak Regiane Bidias został zablokowany przez Kornelię Moskwę i przewaga BKS-u zwiększyła się do czterech „oczek”.

Po kolejnej udanej akcji gospodyń drugi czas wykorzystał trener łodzianek. Następnie Monikę Bociek zmieniła Agata Wawrzyńczyk. Skuteczny blok Ełkaesianek i błąd w ataku po stronie gospodyń pozwolił ŁKS-owi na zmniejszenie strat do trzech punktów. Trener Bartłomiej Piekarczyk poprosił o czas dla swojej ekipy. W kolejnej akcji kontrę skutecznie skończyła Agata Wawrzyńczyk. Autowy atak Koniecznej doprowadził do remisu po 19. Po autowym zbiciu Wawrzyńczyk zespół BKS-u wyszedł na prowadzenie 23:22. Ostatecznie seta zakończył błąd dotknięcia siatki po stronie gości.

Pierwsze akcje drugiej partii ponownie przyniosły punkty raz jednej, raz drugiej drużynie (2:2). Po błędzie dotknięcia siatki Katarzyny Koniecznej ŁKS zyskał przewagę 6:3. W kolejnej akcji skutecznie w bloku zaprezentowała się Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Przy stanie 8:3 dla gości o czas poprosił trener Piekarczyk. Po udanym ataku Regiane Bidias Ełaesianki prowadziły 10:6. Wtedy na zagrywce stanęła Marta Wójcik i zrobiła nią wiele problemów rywalkom (6:14). Do tego błąd w ataku popełniła Emilia Mucha. Przy stanie 16:8 o kolejny czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Udany atak Moniki Bociek powiększył prowadzenie Ełkaesianek do 21:9. Drugą odsłonę meczu zakończyła Regiane Bidias. ŁKS Commercecon triumfował 25:11, a w całym meczu mieliśmy remis.

Na początku trzeciego seta Łódzkie Wiewióry zdobyły prowadzenie 3:1, ale szybko rywalki wyrównały i mieliśmy remis 4:4. Na zbicie Regiane Bidias skutecznie odpowiedziała Olivia Różański (5:5). Po zepsutej zagrywce Muchy łodzianki wyszły na prowadzenie 10:8. Udany atak Bidias spowodował, że o czas poprosił trener Piekarczyk. Po nim jednak duet Wójcik-Wójcik wykonał udaną akcję z szóstej strefy. Autowa zagrywka Koniecznej dała rywalkom przewagę 15:10. Sytuację po stronie BKS-u próbowała ratować Różański, zdobywając m.in. punkt z zagrywki. Gdy zablokowała została Bociek przewaga ŁKS-u stopniała do jednego punku i o czas poprosił trener Masek. Dobra zagrywka Klaudii Alagierskiej pozwoliła na powiększenie prowadzenia do stanu 19:16, a w kolejnej akcji środkowa łodzianek dołożyła asa serwisowego. W końcówce wicemistrzynie Polski nie pozwoliły już rywalkom na dogonienie wyniku. Wygrały 25:18 i były o krok od awansu do półfinału MP.

Podwójny blok Efimienko-MłotkowskiejA. Wójcik dał już na początku czwartego seta prowadzenie 3:1 ŁKS-owi Commercecon. W kolejnej akcji błąd dotknięcia siatki popełniły rywalki. Błędów nie ustrzegły się również przyjezdne, a to spowodowało, że mieliśmy remis po 4. Atak Moniki Bociek wyprowadził łodzianki na prowadzenie 9:7. Przy stanie 12:9 dla Łódzkich Wiewiór o czas poprosił trener Piekarczyk. Znów straszyła zagrywką Marta Wójcik. W ataku łodzianki mogły liczyć z kolei na Regiane Bidias. Brazylijka przy stanie 14:10 dołożyła też skuteczną zagrywkę i przewaga gości wzrosła do pięciu „oczek”.

Po autowym ataku Muchy Łódzkie Wiewióry prowadziły już 17:11. O kolejny czas poprosił trener bielszczanek. Autowy atak Oli Wójcik zmniejszył przewagę ŁKS-u do czterech punktów. W bloku czujnie grały jednak Efimienko-Młotkowska i M. Wójcik (20:14 dla łodzianek). Ostre przyjęcie zagrywki spowodowało, że Marta Wójcik próbowała kiwać, ale po drugiej stronie czekał już blok rywalek. Wiewióry prowadziły 22:17, ale trener Masek poprosił o czas. Pierwszą piłkę meczową Ełkaesianki miały po bloku BociekAlagierskiej na Musze. Gospodynie nie poddały końcówki bez walki, zdobywając jeszcze trzy punkty. Ostatecznie błąd zagrywki Niny Herelovej zakończył spotkanie zwycięstwem ŁKS-u Commercecon.

MVP spotkania została wybrana Marta Wójcik.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:23, 11:25, 18:25, 21:25)

Składy zespołów:
BKS: Nowicka (2), Różański (16), Konieczna (7), Herelova (13), Mucha (10), Moskwa (8), Maj-Erwardt (liber) oraz Wellna, Krajewska, Kozyra, Jagodzińska (1) i Świrad (4)
ŁKS: Bidias (16), A. Wójćik (13), Bociek (10), Alagierska (11), Efimienko-Młotkowska (11), M. Wójcik (8), Strasz (libero) oraz Wawrzyńczyk (1) i Korabiec (libero)