ŁKS Commercecon Łódź zrobił pierwszy krok w kierunku finału mistrzostw Polski dzięki zwycięstwu 3:0 nad BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Najlepszą zawodniczką pierwszego meczu półfinałowego wygrano środkową Łódzkich Wiewiór – Aleksandrę Grykę.

Oba zespoły zaprezentowały podobną skuteczność w przyjęciu, jednak w ataku lepsze były Łódzki Wiewióry. Gospodynie dołożyły do tego dobrą grę w bloku i obronie, czego efektem było wygrywanie akcji w kluczowych momentach. 

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej 25 kwietnia o godzinie 20:30. Jeśli ŁKS Commercecon Łódź wygra mecz wyjazdowy, awansuje do finału mistrzostw Polski. W przypadku wygranej BKS-u Bostik Bielsko-Biała zespoły wrócą na trzeci mecz do Łodzi.

MVP: Aleksandra Gryka

ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0
(25:20, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (14), Witkowska (7), Diouf (16), Górecka (11), Ratzke (1), Scuka (6), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk i Gajer
BKS: Pierzchała (4), Nowicka, Borowczak (10), Majkowska (10), Damaske (10), Szczepańska-Pogoda (14), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska, Abramajtys i Sobiczewska