To już drugi wielki powrót do ekipy ŁKS Commercecon Łódź! Najpierw prezes Hubert Hoffman ściągnął z powrotem do Łodzi Izabelę Kowalińską, a teraz postanowił, że na rozegraniu Valerie Nichol zastąpi, doskonale znana kibicom, Lucie Muhlsteinova.

Wszyscy pamiętamy pojedynek w półfinale Pucharu Polski 2018 z Enea PTPS Piła. Po jednej z akcji na siatce kolano Lucie Muhlsteinovej nie wytrzymało i rozgrywająca została przewieziona do nyskiego szpitala, a następnie do Łodzi na zabieg. Uraz okazał się na tyle poważny, że Lucie na rozegraniu do końca sezonu musiała zastąpić, sprowadzona z ligi włoskiej, Athina Papafotiou.

Po zakończeniu sezonu czeska zawodniczka postanowiła dać sobie jeszcze trochę czasu i zadecydowała o zrobieniu przerwy od gry. Nie odpoczywała jednak ani od samej siatkówki, ani od ŁKS-u, wspierając Wiewióry niemal na każdym meczu od początku obecnego sezonu.

Gdy o rozwiązanie kontaktu poprosiła Valerie Nichol, nazwisko Lucie Muhlsteinovej pojawiło się na liście prezesa Huberta Hoffmana. – Rozmawialiśmy z trzema zawodniczki, ale ostatecznie zadecydowałem, że podpiszemy kontakt z Lucie – podkreślił prezes Hoffman.

Przypomnijmy, że Lucie Muhlsteinova ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Czech, Słowacji, Azerbejdżanu czy Grecji. W polskie lidze reprezentowała nie tylko ŁKS Commercecon Łódź, ale również AZS Białystok, MKS Dąbrowa Górnicza, Chemika Police i BKS Bielsko-Biała.

Lucie witaj ponownie Łódzka Wiewióro!