W niedzielny wieczór ŁKS Commercecon Łódź podejmie we własnej hali zespół #VolleyWrocław. To kolejny z długiej serii meczów Łódzkich Wiewiór. Zespół trenera Michala Maska będzie teoretycznym faworytem tego spotkania, bowiem zespoły dzieli w tabeli sześć miejsc.

Będzie to 10. spotkanie obu ekip od powrotu ŁKS-u Commercecon Łódź do ekstraklasy. Dotychczasowy bilans jest zdecydowanie po stronie łodzianek, które wygrały 9 spotkań. Rywalki wygrały jeden mecz w sezonie 2016/17. W obecnych rozgrywkach zespoły zmierzyły się już we Wrocławiu, gdzie Łódzkie Wiewióry zwyciężyły 3:1. MVP tamtego meczu została wybrana libero Krystyna Strasz, która aktualnie wraca do formy po urazie kości jarzmowej. 

Trzeba przyznać, że we Wrocławiu łodzianki imponowały skutecznością przyjęcia, notując jako cały zespół 58% przy 47% rywalek. Ich siła w ataku również była większa (36% do 28%). Najwięcej punktów w tamtym pojedynku zdobyła Katarzyna Zaroślińska-Król – 21, 13 dołożyła Aleksandra Wójcik, zaś 10 Klaudia Alagierska. Po stronie #VolleyWrocław najlepszą punktującą była Izabella Rapacz (18 „oczek”), 12 punktów zdobyła Natalia Murek, a 10 Kamila Witkowska

Aktualnie wrocławianki plasują się na 10. pozycji w tabeli TAURON Ligi. Na 16 rozegranych meczów tylko 4 zakończyły zwycięsko. W minioną środę zespół Dawida Murka zmierzył się w 1/8 Pucharu Polski z I-ligową San-Pajdą Jarosław i chociaż zwyciężył, to udało się to dopiero po walce w tie-breaku. 

Z kolei ŁKS Commercecon Łódź w 1/8 PP pokonały 3:1 Energę MKS Kalisz. Po dwóch setach, w których łodzianki zdecydowanie dominowały na boisku, przyszedł przestój i tym samym przegrana w trzeciej odsłonie. Skąd biorąc się te przestoje w grze Wiewiór? – To chyba natura kobiety – śmiała się Magdalena Saad. – Tak naprawdę, to jeszcze gramy dość chaotycznie. Jesteśmy w środku sezonu i ciężko się tłumaczyć zgraniem czy szlifowaniem rzemiosła siatkarskiego. Nie zmienia to faktu, że jesteśmy zespołem, któremu zdarzają się takie momenty i musimy sobie z nimi radzić. Całe szczęście, że mecz skończył się wynikiem 3:1 – podsumowała libero ŁKS-u Commercecon.

Czego Magdalena Saad spodziewa się po meczu z #VolleyWrocław? Dla łodzianek to spotkanie jest jednym z wielu w styczniowo-lutowym maratonie. Czy jednocześnie będzie to okazja do przećwiczenia pewnych rozwiązań przed np. turniejem Ligi Mistrzyń? – To co musimy przećwiczyć, to trener wie i przekaże nam odpowiednie instrukcje. My musimy te instrukcje wykonać. Jedyne co nas, jako siatkarek, powinno teraz interesować to jak najlepsze przygotowanie się psychiczne i fizyczne do tego niedzielnego spotkania. Nie mamy w głowach trybu oszczędnościowego, ani testowego – zapowiedziała libero Łódzkich Wiewiór.

Mecz z #VolleyWrocław już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:30, a transmisję z tego meczu przeprowadzi Polsat Sport. My zapraszamy również na godzinę 20:00 na nasz kanał YouTube na przedmeczowe studio na żywo, w którym zobaczycie całą rozmowę z Magdaleną Saad.