Dwa dni i dwa mecze. We wtorek i środę ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się w 1/8 Pucharu CEV z hiszpańskim zespołem CV Gran Canaria. Łodzianki w obu meczach triumfowały 3:0 i tym samym awansowały do 1/4 Pucharu CEV, gdzie czeka już chorwacki Mladost Zagrzeb.

Przypomnijmy, że rywalki łodzianek awansowały do 1/4 rozgrywek bez konieczności rozgrywania meczów 1/8, bowiem szwajcarska drużyna TS Volley Dudingen wycofała się z rywalizacji.

Tymczasem ŁKS Commercecon oba mecze z CV Gran Canaria rozegrał we własnej hali. We wtorek formalnymi gospodyniami były siatkarki z Wysp Kanaryjskich. W boiskowym starciu nie miały jednak zbyt wiele do powiedzenia. Jedynie w drugim secie łodzianki zanotowały mały przestój, ale w ogólnym przekroju zaprezentowały się w tym meczu bardzo dobrze. MVP tego spotkania została wybrana Martyna Grajber, która punktowała 14 razy, w tym 11 razy w ataku (69% skuteczności). Na brawa zasługuje jednak cały zespół, który potrafił podnieść się po ligowej porażce przeciwko MKS-owi Kalisz. Łódzkie Wiewióry były lepsze od swoich rywalek w każdym elemencie, m.in. stawiając 11 skutecznych bloków i posyłając 5 asów. 

CV Gran Canaria – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(14:25, 19:25, 16:25)

Składy zespołów:
CV: Marques, Manzano (12), Garreau (3), Varela (4), Matienzo (8), Alvares, Sanchez (libero) oraz Priante (1), Montoro (1), Gonzalez, Castellano (1)
ŁKS: Grajber (14), Witkowska (10), Sobiczewska (8), Ratzke (3), Alagierska (12), Jones-Perry (8), Maj- Erwardt (libero) oraz Pacak, Jukoski (1), Colombo (1)

W drugim meczu, już w swoich domowych biało-czerwonych strojach, Ełkaesianki dokończyły dzieła. Tym razem wprawdzie musiały nieco mocniej popracować, jednak w trudnych momentach to właśnie one trzymały nerwy na wodzy i wykorzystywały doświadczenie. Ponownie 11 razy punktowały blokiem, zaś ich rywalki zrobiły to tylko 6 razy. Łódzkie Wiewióry posłały również na drugą stronę boiska 6 asów serwisowych. Tym razem tytuł MVP trafił do Pauliny Maj-Erwardt. Libero i kapitan łódzkiej ekipy przyjmowała na poziomie 74%, ale równie dobrze spisywała się w obronie.

ŁKS Commercecon Łódź – CV Gran Canaria 3:0
(25:23, 25:17, 25:23)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (6), Witkowska (9), Colombo (10), Ratzke (2), Alagierska (11), Jones-Perry (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak, Jukoski (4), Sobiczewska, Gajer, Piasecka (3)
CV: Marques (8), Manzano (6), Garreau (5), Varela (7), Matienzo (6), Alvarez (2), Sanchez (libero) oraz Priante, Montoro, Gonzalez (4), Castellano (5), Hernandez (libero)