W meczu 1/8 Pucharu Polski ŁKS Commercecon Łódź podejmował we własnej hali Roleskiego Grupę Azoty Tarnów. Ełkaesianki nie miały problemów z pokonaniem beniaminka ekstraklasy. Zwyciężyły 3:0, a MVP spotkania została wybrana Zuzanna Górecka.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki po obu stronach siatki. Po ataku Valentiny Diouf z 6. strefy mieliśmy remis 3:3, ale gdy w siatkę zaatakowała Kamila Witkowska zrobiło się 9:8 dla gości. Na trzypunktowe prowadzenie Łódzkie Wiewióry wyszły dzięki świetnej zagrywce Witkowskiej. W końcówce gospodynie utrzymały przewagę, a po ataku Diouf prowadziły już 23:18, aby ostatecznie wygrać 25:18.

Drugą partię Ełkaesianki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale szybko zrobił się remis po 5. Atak Zuzanny Góreckiej ze skrzydła dał kolejny remisowy wynik – 11:11. Na dwa „oczka” przewagi wyprowadził łodzianki atak Lany Scuki (13:11), a po akcji Diouf było już 18:13 dla gospodyń. O czas poprosił trener tarnowianek. Na 22:16 świetnie zaatakowała Górecka, a piłkę setową Wiewióry uzyskały po bloku duetu Lana Scuka/Natalia Dróżdż. Partię zakończyła zbiciem Scuka i ŁKS Commercecon wygrał 25:19.

Zbudowane prowadzeniem gospodynie doskonale rozpoczęły trzeciego seta. Blok duetu Witkowska/Górecka dał im prowadzenie 3:0, a po akcji Scuki było już 6:1. W połowie seta Valentina Diouf musiała opuścić boisko z uwagi na lekkie problemy zdrowotne po wyskoku do bloku. W jej miejsce pojawiła się Anastasiia Hryshchuk. Wiewióry nie straciły koncentracji. Świetnie spisywała się Górecka (18:11). W końcówce Robertę Ratzke zmieniła Angelika Gajer i popisała się kiwką na 22:14. Ostatecznie ŁKS Commercecon Łódź wygrał 25:15 i cały mecz 3:0.

ŁKS Commercecon Łódź – Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0
(25:18, 25:19, 25:15)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (7), Witkowska (9), Diouf (11), Górecka (15), Ratzke (1), Scuka (15), Maj-Erwardt (libero) oraz Drożdż, Hryszczuk (1), Gajer (1), Drabek (libero)
Roleski: Łyczakowska (1), Gerasimowa (3), Szumera (4), Ponikowska (3), Beczewa (9), Lukić (12), Żurawska (libero) oraz Szczepańska (4), Ociepa, Rybak, Pawłowska (libero)