Łódzkie Wiewióry postawiły kropkę nad i. Wygrywając z Grot Budowlanymi Łódź 3:1 w trzecim meczu o brązowy medal, zwyciężyły w całej rywalizacji 3-0 i wywalczyły piąty krążek mistrzostw Polski z rzędu.

Dzisiejszy mecz od prowadzenia 3:0 rozpoczęły siatkarki Budowlanych, jednak gospodynie szybko wyrównały po ataku Valentiny Diouf. Blok Góreckiej na Diouf ponownie dał cztery punkty przewagi Budowlanym (10:6). Kontratak Veroniki Jones-Perry doprowadził do kolejnego remisu (po 12). Amerykanka świetnie spisywała się również na zagrywce. Przy jej uderzeniach ŁKS Commercecon wyszedł na prowadzenie 17:!2. W końcówce jeszcze Budowlane usiłowały dogonić wynik, ale ostatecznie Wiewióry wygrały 25:18.

Drugi set również miał wyrównany początek, ale tym razem pierwsze przewagę zbudowały Ełkaesianki. (10:6). As Klaudii Alagierskiej dał prowadzenie 15:11. Środkowa była również autorką asowej zagrywki kończącej tę partię (25:18). Trener Maciej Biernat dokonywał zmian i w trzeciej odsłonie przyniosły one efekt. Po ataku Moniki Fedusio mieliśmy remis w końcówce. Piłkę setową dał kontratak Pauliny Damaske (24:21), a ostatecznie Budowlani wygrali 25:23.

W czwartym secie podrażnione Ełkaesianki ruszyły do walki. Świetnie zagrywała Roberta Ratzke. Rozgrywająca miała również wsparcie w pozostałych zawodniczkach i w efekcie dwa bloki na Fedusio zakończyły seta wygraną ŁKS-u Commercecon 25:18 i w całym meczu 3:1.

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:1
(25:18, 25:18, 23:25, 25:18)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (3), Witkowska (7), Diouf (13), Ratzke (2), Alagierska (14), Jones-Perry (12), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski i Pacak
Budowlani: Lisiak, Łazowska (3), Górecka (2), Centka (2), Cleger (12), Fedusio (11), Łysiak (libero) raz Lewandowska (1), Damaske (4) i Kędziora

*fot. Paweł Ciesielski