Mecz pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a KSZO Ostrowiec Św. zakończył 7. kolejkę rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Adama Grabowskiego po raz kolejny pokazały, że nie boją się rywala. Łodzianki jednak potrafiły poskromić apetyt rywalek i zainkasowały komplet punktów.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli gospodyń od prowadzenia 3:0, jednak bardzo szybko rywalki wyrównały wynik. Przez kilka następnych akcji mogliśmy oglądać wyrównaną walkę po obu stronach siatki. Po ataku Katarzyny Sielickiej mieliśmy 4:4, zaś skuteczne zbicie Kolety Łyszkiewicz dało wynik 7:7. Dzięki skutecznej akcji Sielickiej łodzianki wyszły na prowadzenie 9:7, a do trzech punktów powiększyła je Izabela Kowalińska (12:9). Widać było, że tego dnia atakująca ŁKS-u czuje się na boisku jak ryba w wodzie. Po kolejnym z jej ataków było już 18:14, zaś chwilę później posłała na stronę rywalek zagrywkę, której te nie zdołały przyjąć. W końcowej fazie zawodniczki KSZO, dzięki dobrym zagraniom SkrzypkowskiejWojtowicz, nieco odrobiły straty (19:17), ale łodzianki wzmocniły czujność, a 20. punkt wywalczyła Ewa Kwiatkowska. Do końca seta przyjezdne zdołały zdobyć już tylko jedno oczko. Uderzeniem w antenkę zakończyła partię Natalia Skrzypkowska (25:18).

Podrażnione porażką siatkarki KSZO rozpoczęły dobrze drugiego seta. Po ataku Magdaleny Soter prowadziły 3:1, ale chwilę później po pojedynczym bloku Ewy Kwiatkowskiej mieliśmy remis 3:3. To był set zażartej walki. Po ataku Łyszkiewicz przyjezdne prowadziły 7:5, ale łodzianki szybko doprowadziły do ponownego remisu dzięki zbiciu Regiane Bidias. Nieporozumienie po stronie KSZO dało gospodyniom przewagę 16:14. W tym secie jednak żadna z drużyn nie mogła być niczego pewna. Przy stanie 19:17 Efimienko-Młotkowską zmieniła Skorupa, zaś w ekipie KSZO Biedziak weszła za Rabkę. Po bardzo mocnym ataku Bidias ŁKS Commercecon prowadził 24:22 i wydawało się, że wygrana gospodyń jest na wyciągnięcie ręki. Nic bardziej mylnego. Rywalki doprowadziły do wyrównania, a w dwóch ostatnich akcjach skutecznymi atakami popisały się SoterŁyszkiewicz. Zespół z Ostrowca Św. mógł cieszyć się z wygranej 27:25.

Dziesięciominutowa przerwa podziała na gospodynie jak zimny prysznic. W pierwszych akcjach mogliśmy podziwiać możliwości Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, która zdobyła trzy punkty z ataku pod rząd (4:1). Wprawdzie ekipie KSZO udało się doprowadzić do wyrównania po 5, jednak tym razem łodzianki szybko wzięły się w garść. Po błędzie w ataku Anny Miros było 13:8 dla ŁKS-u i o czas poprosił trener Adam Grabowski. Na nic się to jednak nie zdało. Atak Sielickiej i as serwisowy Bidias dały gospodyniom prowadzenie 15:10. Przy stanie 17:12 wspaniałym blokiem popisał się natomiast duet Kwiatkowska/Kowalińska. Od stanu 20:14 podopieczne Michala Maska nie pozwoliły rywalkom zdobyć już ani jednego punktu. Ostatni punkt zdobyła Regiane Bidias (25:14).

W pierwszych minutach czwartej odsłony każda z drużyn usiłowała od razu wywalczyć sobie przewagę, co zaowocowało punktową wymianą (3:3). Pierwsze zdołały to zrobić gospodynie. Trzy punkty zdobyte przez Katarzynę Sielicką dały im prowadzenie 6:3, zaś po ataku z obejścia Małgorzaty Skorupy było 9:5. Autowa zagrywka Lucie Mulhsteinovej zbliżyła przyjezdne do remisu (10:8), zaś po asie serwisowym Skrzypkowskiej KSZO cieszyło się z wyniku 11:11. Znów szykowała się zacięta walka o każdy punkt. Łodzianki próbowały co chwila odskoczyć na dwa punkty, jednak rywalki były czujne i szybko wyrównywały wynik. Przy stanie 17:17 o czas poprosił trener Masek.

Po krótkiej przerwie dwa mocne ataki posłała na stronę rywalek Izabela Kowalińska (21:19), jednak w kolejnej akcji skutecznym zbiciem odwdzięczyła się Natalia Skrzypkowska. Punktowy atak Magdaleny Soter dał remis po 23. Znów zapowiadała się nerwowa końcówka. Przy stanie 25:25 Mulhsteinova posłała piłkę do niezawodnej tego dnia Kowalińskiej, zaś piłkę meczową wykorzystała Regiane Bidias. Tym samym ŁKS Commercecon Łódź zwyciężył 27:25 i w całym meczu 3:1.

MVP spotkania została wybrana Izabela Kowalińska.

ŁKS Commercecon Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:18, 25:27, 25:14, 27:25)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź
: Kwiatkowska (13), Bidias (20), Sielicka (10), Muhlsteinova (2), Kowalińska (24), Efimienko-Młotkowska (7), Strasz (libero) oraz Skorupa (2) i McClendon
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wojtowicz (8), Miros (15), Skrzypkowska (15), Soter (13), Łyszkiewicz (13), Rabka, Paulikouskaya (libero) oraz Biedziak (1), Stroiwąs, Ciesielczyk i Markiewicz (libero)