Słowacja Federacja Siatkówki oficjalnie ogłosiła dziś nazwisko nowego trenera kobiecej reprezentacji. Będzie nim szkoleniowiec naszego zespołu – Michal Masek. Wiadomo już, że jego asystentem również w kadrze będzie Bartłomiej Bartodziejski. Panowie, gratulujemy!

Pracujemy razem od pięciu lat i jest osobą, której całkowicie ufam. Czasem rozumiemy się bez słów – powiedział mediom federacji o swoim asystencie Michal Masek. Trenerzy zdobyli wspólnie w ŁKS-ie Commercecon trzy medale – srebrny (2017/18), złoty (2018/19) i brązowy (2020/21), a aktualnie pracują nad tym, aby w obecnym sezonie zespół również odniósł sukces.

– Ostatnio szukaliśmy optymalnego ustawienia, ponieważ przegraliśmy kilka meczów. Nasza sytuacja w tabeli nie jest najlepsza, ale mamy silną drużynę i musimy tę pozycję poprawić. Pierwsza część sezonu nie poszła dokładnie zgodnie z planem, ale awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu CEV, co było dla nas ważne. Wierzę, że po przerwie świątecznej nasza drużyna będzie grała jeszcze lepiej – skomentował trener Masek obecną sytuację zespołu na łamach www.svf.sk.

Po zakończeniu sezonu klubowego trener Michal Masek rozpocznie pracę z zespołem narodowym. Jakie cele stawia przed drużyną Słowacji? – – Powiem to otwarcie – jestem maksymalistą. Lubię wygrywać i zawsze stawiam sobie najwyższe cele. Wiem, że z reprezentacją Słowacji nie wygramy ani mistrzostw Europy, ani świata, prawdopodobnie nie zakwalifikujemy się też na igrzyska olimpijskie, ale cel jest jasny – zagrać na mistrzostwach Europy.

 

źrodło: http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_reprezentacnym-trenerom-zien-s
fot. Paweł Ciesielski