Maraton meczowy ŁKS Commercecon Łódź trwa. Łódzkie Wiewióry już w najbliższą sobotę (18 listopada) zmierzą się w meczu 7. kolejki TAURON Ligi z ITA TOOLS Stal Mielec.

Mielecki zespół to beniaminek ekstraklasy. Po sześciu kolejkach ITA TOOLS Stal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z jedną wygraną na koncie. W 3. kolejce mielczanki pokonały 3:2 UNI Opole. W ubiegłym tygodniu siatkarki Stali musiały uznać wyższość Grupy Azoty Akademii Tarnów. Co ciekawe, mielczanki miały lepsze przyjęcie od rywalek, nie potrafiły przełożyć go na skuteczny atak. Zdecydowanie lepiej tarnowianki zaprezentowały się również w bloku.

Wśród zawodniczek Stali wyróżniała się Emilia Mucha, która zdobyła 15 punktów. W zespole z Mielca występuje również, dobrze znana kibicom Łódzkiego Klubu Sportowego, Katarzyna Bryda.

ŁKS Commercecon Łódź w czwartek wieczorem wrócił z Rumunii, gdzie zmierzył się w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzyń z SC Prometeyem Dnipro. Łódzkie Wiewióry wygrały 3:0, a MVP meczu wybrano Valentinę Diouf, która wywalczyła dla zespołu 21 punktów. Włoska atakująca mogła liczyć na wsparcie koleżanek – Julita Piasecka zdobyła 11 punktów, a Aleksandra Gryka 10. Zespołowość mistrzyń Polski sprawiła, że łódzki zespół wrócił z kompletem punktów i w dobrych nastrojach przed kolejnymi meczami.

W TAURON Lidze ŁKS Commercecon Łódź plasuje się obecnie na 5. miejsce w tabeli. W 6. kolejce Wiewióry wygrały w Szczecinie z Grupą Azoty Chemikiem Police 3:2, pokazując, że ich gra wchodzi na coraz wyższy poziom. 

Mecz ŁKS Commercecon Łódź – ITA TOOLS Stal Mielec zaplanowano na 18 listopada, początek o godzinie 19:00. Transmisja w Polsacie Box Go.