Chociaż rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzyń rozpoczną się dopiero w listopadzie, to przygotowania organizacyjne startują dużo wcześniej. Poznaliśmy podział na koszyki przed losowaniem drużyn, które zmierzą się ze sobą w rundzie IV. ŁKS Commercecon Łódź został przydzielony do koszyka numer II.

Podział na koszyki:

I: Vakifbank Stambuł (TUR), Imoco Volley Conegliano (ITA), Dinamo Moskwa (RUS), Eczacibasi VitrA Stambuł (TUR), Igor Gorgonzola Novara (ITA)
II: ŁKS Commercecon Łódź (POL), RC Cannes (FRA), Lokomotiv Kaliningrad (RUS), Budowlani Łódź (POL), Nantes VB (FRA)
III: CSM Volei Alba Blaj (ROU), Allianz MTV Stuttgart (GER), Nova KB Branik Maribor (SLO), Maritza Płowdiw (BUL), LP Salo (FIN)
IV: Fenerbahce Opet Stambuł (TUR), Savino Del Bene Scandicci (ITA), Urałoczka-NTMK Jekaterinburg (RUS), 2 zespoły z eliminacji

Tym samym wiadomo już, że w fazie grupowej nasz zespół nie może trafić na pozostałe ekipy ze swojego koszyka, w tym lokalnego rywala – Budowlanych Łódź. 

Według wstępnego terminarza Łódzkie Wiewióry we własnej hali rozegrają spotkania w 1., 3. i 4. kolejce.

Terminy kolejek fazy grupowej:

  1. 19-21.11.2019
  2. 26-28.11.2019
  3. 17.19.12.2019
  4. 21-23.01.2020
  5. 4-6.02.2020
  6. 18.02.2020

Losowanie grup IV rundy Ligi Mistrzyń zaplanowano na 25 października 2019 roku w Sofii. 

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się w fazie grupowej z niemieckim SSC Palmberg Schwerin i włoskimi Imoco Volley Conegliano i Savino Del Bene Scandicci. Łódzkie Wiewióry doskonale rozpoczęły przygodę z Ligą Mistrzyń, od zwycięstwa z Palmbergiem we własnej hali. W kolejnych spotkaniach niestety musiały uznać wyższość rywalek. Ostatecznie zakończyły rywalizację na ostatnim miejscu w swojej grupie. 

Udział naszego klubu w Lidze Mistrzyń odbił się szerokim echem w całej siatkarskiej Europie. Doceniono nie tylko poziom organizacyjny, ale przede wszystkim atmosferę panującą podczas każdego meczu Wiewiór. Kibice wypełniali Sport Arenę do ostatniego miejsca, tworząc niezapomniane widowiska. Media sportowe podkreślały również zaangażowanie kibiców ŁKS-u Commercecon, gdy zespół grał na wyjeździe. Na każdym spotkaniu w Niemczech i Włoszech Wiewiórom towarzyszyła wierna grupa wyjazdowa, której doping zagrzewał zespół do walki.

Jesteśmy przekonani, że w tym sezonie atmosfera podczas meczów Ligi Mistrzyń będzie równie gorąca!