Podpisaniem kontraktu z Nicole Edelman mistrz Polski zakończył kompletowanie składu na sezon 2019/20. Amerykanka będzie stanowić duet rozgrywających razem z Evą Mori, a w biało-czerwono-białej koszulce zadebiutuje podczas turnieju w Szamotułach.

Mierząca 185 cm Amerykanka rozpoczynała karierę na Uniwersytecie Columbia. W barwach uniwersytetu spędziła trzy lata, kończąc tam karierę jako jedna z najlepszych rozgrywających w historii uczelni. Nasza nowa zawodniczka siatkówkę ma w genach. Jej ojciec grał zawodowo w siatkówkę m.in. w Argentynie i Europie.

Latem 2013 roku Nicole została powołana do reprezentacji USA juniorek. Została nawet mianowana przez trenera kadry zastępcą kapitana i wystąpiła z reprezentacją na mistrzostwach świata juniorek w Czechach.

W 2016 roku przeniosła się do Europy, w pierwszym swoim zagranicznym sezonie reprezentując barwy szwajcarskiego Volleyball Franches-Montagnes. W sezonie 2017/18 grała w hiszpańskim May Deco VB Logroño, zaś w poprzednim sezonie reprezentowała francuski Beziers Volley. 

Z Beziers VB w dotarła do ćwierćfinałów ligi francuskiej. Po wygranej w pierwszym meczu 3:1 z Nantes Reze Metropole, w kolejnych dwóch Beziers musiało uznać wyższość rywalek. Zespół występował również w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, rywalizując w grupie A z VakifBank Stambuł, Allianz MTV Stuttgart i Maritzą Plovdiv.

Nicole, welcome to Lodz Squirrels!

 
Nicole Edelman

Data urodzenia: 14.04.1994
Wzrost: 185 cm
Zasięg w ataku: 284 cm  
Zasięg w bloku: 276 cm

Kariera klubowa:
  • 2018/19 – Beziers Volley 
  • 2017/18 – May Deco VB Logroño
  • 2016/17 – Volleyball Franches-Montagnes
  • 2012-2015 – Colorado University