Ma na koncie mistrzostwo Brazylii i wicemistrzostwo Francji, ale to nie są jedyne jej sukcesy. Większość swojej kariery spędziła na parkietach Brazylii, jednak poznała zarówno smak europejskiej, jak i azjatyckiej siatkówki. Poznajcie #NowaWDziupli na sezon 2021/2022 – Ivna Franco Marra Colombo do Nascimento!

Urodzona 25 stycznia 1990 roku zawodniczka mierzy 185 cm wzrostu. Jej zasięg w ataku wynosi 311 cm, zaś w bloku 301 cm. 

Nowa atakująca ŁKS-u Commercecon Łódź rozpoczęła karierę w zespole Usiminas/Minas. W kolejnych latach reprezentowała Pinheiros/Mackenzie, Sollys Nestlé/Osasco, Sesi-SP  i Vôlei Nestlé/Osasco. W 2016 roku Ivna Colombo zdecydowała się na wyjazd do Europy. Przez rok broniła barw Le Cannet Volley Ball. W 2017 roku wróciła do Brazylii, reprezentując kolejno EC Pinheiros i Balneário Camboriú. W sezonie 2018/2019 wyjechała do Japonii, gdzie grała w ekipie Himeji Victorina. W 2020 roku obrała kierunek rosyjski, jednak rozstała się z Jenisiejem Krasnojarsk po krótkiej przygodzie, w październiku tego samego roku. Wróciła do Brazylii i sezon 2020/2021 rozegrała w zespole Curitiba Vôlei. – Każdy kraj ma swoją specyfikę. Granie w różnych krajach stanowi dla mnie wyzwanie i motywuje mnie – podkreśla Ivna w kontekście zbierania międzynarodowego doświadczenia.

Co skłoniło atakującą do przyjęcia oferty ŁKS-u Commercecon Łódź? – Wiem, że Polacy pasjonują się siatkówką, a kibice ŁKS-u bardzo wspierają zespół w każdy meczu. To sprawiło, że chciałam tu być w tym sezonie! – mówi #NowaWDziupli, która stawia przed sobą wysokie cele. – Chcę przyczynić się do wygrania przez zespół jak największej liczby meczów, a tym samym umieścić ŁKS na najwyższym miejscu w każdych rozgrywkach!

Koleżanką Ivny z boiska w ekipie Curitiby była Pietra Jukoski, która w nadchodzących rozgrywkach również będzie Łódzką Wiewiórą. Wcześniej obie zawodniczki reprezentowały również EC Pinheiros. Znają się zatem doskonale, co z pewnością ułatwi im aklimatyzację w Polsce. – Teraz jesteśmy częścią rodziny ŁKS. Cały zespół i kibice sprawiają, że jestem pewna siebie i zmotywowana do rozpoczynającego się sezonu. Znając Pietrę, przychodzi jej do głowy ta sama myśl o ciężkiej pracy w poszukiwaniu zwycięstw – podkreśla Ivna Colombo.

Warto podkreślić, że nasza nowa atakująca ma już w swoim dorobku mistrzostwo Brazylii i wicemistrzostwo Francji. Trzykrotnie zdobywała wicemistrzostwo swojego kraju. W 2012 roku wywalczyła Klubowe Mistrzostwo Świata, a w latach 2011, 2012 i 2014 – Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej. W 2014 roku do swoich trofeów dołożyła Puchar Brazylii. 

Była również reprezentantką swojego kraju. Z zespołem narodowym zdobyła mistrzostwo Ameryki Południowej juniorek w 2008 roku, a rok później brązowy medal MŚ w tej kategorii wiekowej. W 2015 roku z reprezentacją seniorek zdobyła brązowy medal Grand Prix. Dwukrotnie wybrano ją najlepszą atakującą Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej (2011 i 2014). 

Bem-vinda à equipe Ivna!