Chociaż podpisała kontrakt z naszym klubem już na początku 2020 roku, to na 1. miejscu postawiła naukę i zdecydowała się dokończyć szkołę średnią w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Czas jednak mija szybko, matura napisana, więc pora dołączyć do seniorskiej ekipy ŁKS-u Commercecon Łódź. #NowaWDziupli w sezonie 2021/2022 – Julita Piasecka.

Ostatnie półtora roku było dla Julity Piaseckiej bardzo intensywne. Naukę w SMS-ie PZPS Szczyrk łączyła z grą w I lidze kobiet, a do tego wsparła sekcję juniorską ŁKS-u Siatkówka Żeńska. 

Julita urodziła się 25 września 2002 roku w Łodzi, ale jej pierwszym klubem był UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. Wraz z drużyną SMS-u PZPS Szczyrk szlifowała swoje umiejętności w 1. lidze. W sezonie 2020/2021 uczennice ze Szczyrku spisywały się rewelacyjnie. Rundę zasadniczą zakończyły na 2. miejscu, a Julita Piasecka była stabilnym filarem swojego zespołu. Rozegrała 23 mecze, zdobywając w sumie 337 punktów, w tym 20 z zagrywki i 28 blokiem. Jej średnia pozytywnego przyjęcia wyniosła 41%. 

Naukę i grę w I lidze przyjmująca łączyła z grą w barwach juniorskiej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego. W poprzednim roku juniorki ŁKS-u Commercecon Łódź z Julitą w składzie zakończyły zmagania w mistrzostwa Polski na 5. miejscu, co było wspaniałym wynikiem. W tym roku ponownie młode Wiewiórki będą reprezentować Łódź  w turnieju finałowym mistrzostw Polski. W miniony weekend we własnej hali zespół ŁKS-u Siatkówka Żeńska wygrał turniej półfinałowy, a Julita Piasecka została wybrana MVP spotkania w pierwszym meczu przeciwko SMS-owi KSZO Ostrowiec Św. 

Cieszymy się, że Julita postanowiła swoją karierę seniorską rozwijać w biało-czerwono-białych barwach. Przed młodą zawodniczką dużo wytężonej pracy, jednak nie wątpimy, że da z siebie maksa.

Julita witaj w zespole!