Dziewięć medali mistrzostw Brazylii, w tym sześć złotych, a w ostatnim sezonie brązowy. Do tego trzy Superpuchary i dwa Puchary kraju oraz cztery Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej. Za dwa dni, wraz ze swoją reprezentacją, rozpocznie zmagania w igrzyskach olimpijskich w Tokio, a następnie dołączy do ŁKS-u Commercecon Łódź. Przywitajcie #NowaWDziupli – Roberta Ratzke. 

Roberta urodziła się 28 kwietnia 1990 w Kurytybie. Mierzy 185 cm, jej zasięg w ataku wynosi 287cm, zaś w bloku 278 cm. Gra w ŁKS-ie Commercecon Łódź będzie jej pierwszą zagraniczną przygodą. Do tej pory reprezentowała jedynie kluby ligi brazylijskiej – São Caetano-Mon Bijou, Mackenzie/Cia do Terno , Pinheiros/Mackenzie, Sesc-RJ i Osasco/São Cristóvão Saúde.

Rozgrywająca ma na swoim koncie dziewięć medali mistrzostw Brazylii (sześć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy). Do tego trzy Superpuchary i dwa Puchary kraju, cztery Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej. dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata i złoto mistrzostw Paulista. Od lat jest również reprezentantką swojego kraju. Dwukrotnie odbierała złoty medal Grand Prix, trzy razy triumfowała w mistrzostwach Ameryki Południowej. W 2019 i 2021 roku wywalczyła srebrny medal Ligi Narodów. 

Obecnie Roberta jest w Tokio, gdzie szykuje się do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich. Jej zespół narodowy rozpocznie zmagania 25 lipca, a pierwszym rywalem Brazylijek będzie Korea Południowa. Po igrzyskach rozgrywająca dołączy do Łódzkich Wiewiór i rozpocznie przygotowania do swojego debiutu w TAURON Lidze.

Bardzo się cieszę, że będę grać w ŁKS-ie. To będzie moje pierwsze międzynarodowe doświadczenie i naprawdę nie mogę się doczekać spotkania z całym zespołem. Jestem pewna, że będzie to piękny sezon, pełen osiągnięć i mam nadzieję, że wniosę swój wkład w najlepszy sposób! Życzę nam wszystkim powodzenia – powiedziała Roberta.

Trzymamy kciuki za naszą nową Wiewiórę na igrzyskach olimpijskich!

Bem-vinda à equipe Roberta!