Jest multimedalistką mistrzostw Polski, ma na swoim koncie również sukcesy reprezentacyjne i wyróżnienia indywidualne. Od lat jest jedną z czołowych libero w Polsce i jesteśmy przekonani, że razem z Krysią Strasz stworzą fantastyczny duet. Czas powitać #NowaWDziupli na sezon 2021/2022 – Paulina Maj-Erwardt!

Cztery mistrzostwa Polski, dwa wicemistrzostwa i cztery brązowe medale MP. Mało? Paulina Maj-Erwardt w swoim dorobku posiada również cztery Puchary i cztery Superpuchary kraju, a z Muszynianką w 2013 roku zdobyła Puchar CEV. Wśród nagród indywidualnych znajdziecie wyróżnienie dla najlepszej libero Pucharu Polski 2020. 

Przez wiele lat karierę klubową łączyła z występami w reprezentacji Polski. W 2009 zdobyła brązowy medal Letniej Uniwersjady i krążek o tym samym kolorze na mistrzostwach Europy. Dekadę później odebrała złoty medal międzynarodowego turnieju Volley Masters Montreux.

Rozpoczęła karierę w Sparcie Złotów, jednak szybko trafiła do SMS-u PZPS Sosnowiec. W późniejszych latach reprezentowała m.in. Atom Trefl Sopot, Muszyniankę Muszyna, Budowlanych Łódź, a w ostatnich latach Grupę Azoty Chemik Police. W historii jej klubów znajdą się same zespoły z polskiej ligi. Czyżby nigdy nie kusił Pauliny zagraniczny wyjazd? – Oczywiście, że myślałam o wyjeździe. Jednak sprawy osobiste zawsze komplikowały mi tę decyzję – przyznała. – Nigdy jednak nie czułam, że coś tracę w tym aspekcie, ponieważ od 2006 roku mam styczność z europejską i światową siatkówką, a w Polsce gram w klubach, które sięgają po medale.

Wieloletnie występy w polskiej ekstraklasie pozwalają też naszej nowej libero na rzetelną ocenę rozwoju krajowych rozgrywek. Zapytaliśmy ją zatem, jak ocenia kierunek, w którym rozwija się polska liga. – Uważam , że za czasów „Złotek” zawodniczki były lepiej wyszkolone technicznie i bardziej uniwersalne. Dzisiejsza siatkówka opiera się na sile ataku i zawodniczkach, które dysponują dobrymi warunkami fizycznymi. Jednak trzeba pamiętać, że sport zespołowy wymaga ciągłego doskonalenia siebie i podnoszenia własnych umiejętności.

Po dwóch latach spędzonych w Policach, czas na powrót do centralnej Polski i debiut w nowych barwach – biało-czerwono-białych. Czym przekonał multimedalistkę mistrzostw Polski prezes Hubert Hoffman? – Przede wszystkim ŁKS to klub z tradycjami, który od kilku sezonów liczy się w grze o medale mistrzostw Polski – przyznała Paulina. – Klub pokazuje, że z roku na rok podnoszenie poziomu sportowego zespołu jest dla niego priorytetem. Dlatego z przyjemnością dołączę do tego projektu, w którym ambicja i walka są tak istotnymi kwestiami, a dla mnie te wartości są bliskie sercu. Moim celem jest zdobycie mistrzostwa Polski i dołożę wszelkich starań, aby wszystkie tryby w zespole chodziły jak w szwajcarskim zegarku – zapowiedziała nasza libero.

Paulina witaj w zespole!