Wraz z początkiem nowego roku prezes Hubert Hoffman oraz sztab szkoleniowy ŁKS-u Commercecon Łódź zdecydowali się na zmiany w kadrze zespołu. Do ekipy mistrza Polski dołączy doświadczona rozgrywająca, dwukrotna mistrzyni Włoch, Valeria Caracuta. Jednocześnie z klubem pożegnała się Nicole Edelman.

32-letnia rozgrywająca w swojej karierze reprezentowała głównie kluby ze swojego kraju. Wśród nich m.in. Florens Volley Castellana Grotte, Unendo Yamamay Busto Arsizio, River Volley Piacenza, czy Liu Jo Nordmeccanica Modena. Tylko w sezonie 2015/2016 zdecydowała się na wyjazd do Francji, gdzie grała w Pays d’Aix Venelles.

W sezonie 2018/2019 występowała w Savino Del Bene Scandicci. Jak dobrze pamiętacie, m.in. z tym zespołem ŁKS Commercecon Łódź mierzył się w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, więc łódzką Sport Arenę Valeria zdążyła już poznać. W Scandicci była zmienniczką podstawowej rozgrywającej reprezentacji Włoch – Ofelii Malinov.  

Valeria Caracuta ma na swoim koncie dwa mistrzostwa oraz Puchary Włoch. W 2012 roku wywalczyła te trofea jako zawodniczka Unendo Yamamay Busto Arsizio, zaś w 2014 roku w barwach River Volley. Ponadto w dorobku ma m.in.  trzy Superpuchary Italii (2012, 2013, 2014) i Puchar CEV (2012). 

W 2013 roku zadebiutowała w reprezentacji Włoch w turnieju Alassio Cup. W tym samym roku wywalczyła z kadrą złoty medal na Igrzyskach Śródziemnomorskich.

Valeria Caracuta zastąpi w zespole Nicole Edelman, która dołączyła do ŁKS-u Commercecon przed sezonem 2019/2020. Kontrakt z Nicole został rozwiązany za porozumieniem stron.

Valeria benvenuta nella squadra!

Nicole, thank you for all your work for ŁKS!