Niezwykle smutna informacja dotarła do nas wczoraj wieczorem. Odszedł od nas trener Michał Cichy. Ostatnie dni wszyscy mocno modliliśmy się i ściskaliśmy kciuki, gdy walczył o swoje zdrowie i życie. Niestety, swój ostatni mecz przegrał, pogrążając w żałobie rodzinę i nas wszystkich.

Michał Cichy swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako zawodnik łódzkiej Wifamy, której barwy reprezentował we wszystkich kategoriach młodzieżowych i potem w II lidze mężczyzn. Po skończonej karierze zawodniczej zajął się szkoleniem młodzieży i szybko też trafił do Łódzkiego Klubu Sportowego jako drugi trener drugoligowego zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Świtę.

Był jednym z założycieli Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska, które w 2010 roku wraz z firmą Commercecon rozpoczęło odbudowę siatkówki w tym zasłużonym i utytułowanym klubie. Pełniąc rolę drugiego trenera w drużynie walczącej o awans do II ligi, jednocześnie rozpoczął szkolenie młodzieży. Pod koniec 2011 roku został pierwszym trenerem ŁKS Commercecon Łódź w II lidze. Z nim na ławce trenerskiej siatkarki ŁKS-u świętowały w 2014 roku awans do I ligi kobiet.

Potem był asystentem trenera Macieja Bartodziejskiego, a po awansie do ekstraklasy w 2016 roku pełnił funkcję statystyka. W styczniu 2022 roku zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Michala Maska, a na początku maja wraz z zespołem odebrał brązowe medale mistrzostw Polski.

Odszedł nie tylko trener, wychowawca i pedagog, ale również dobry człowiek, nasz serdeczny przyjaciel… Nie znajdujemy słów, które mogą wyrazić nasz ból i smutek. Michał na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ciepły, empatyczny człowiek, który wraz z nami budował siatkówkę w Łódzkim Klubie Sportowym.