Przed siatkarkami ŁKS Commercecon Łódź ostatni etap przygotowań do sezonu 2018/2019. W czwartek zespół trenera Michala Maška rozegra nieoficjalne spotkanie kontrolne z DPD Legionovią Legionowo, zaś w piątek odbędzie się otwarty dla kibiców i mediów sparing z Energą MKS Kalisz.

Przypomnijmy, że do nowego sezonu drużyna ŁKS-u Commercecon przygotowuje się w 13-osobowym składzie. Z wicemistrzowskiego składu pozostało w klubie pięć zawodniczek: Regiane Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Ewa Kwiatkowska, Krystyna Strasz i Agata Wawrzyńczyk. Drużynę uzupełniły Valerie Nichol i Marta Wójcik (rozgrywające), Anna Korabiec (libero), Monika Bociek (atakująca), Klaudia Alagierska i Klaudia Gajewska (środkowe) oraz Aleksandra Wójcik i Daria Szczyrba (przyjmujące).

W pierwszej części przygotowań Łódzkie Wiewióry trenowały w Sport Arenie, nowej hali przy al. Unii 2, oddanej do użytku w połowie sierpnia. Urozmaicenie stanowiły ćwiczenia na piasku oraz w basenie. Zawodniczki ŁKS Commercecon miały okazję przetestować m.in. zajęcia FloatFit, czyli fitness na deskach.

W połowie września Ełkaesianki rozpoczęły udział w turniejach towarzyskich. Na początek zmierzyły się w Niemodlinie z zespołami z I ligi – UNI Opole oraz Enea Energetykiem Poznań. Nawet w niepełnym składzie (bez Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i Klaudii Alagierskiej) nie miały problemu z wygraniem turnieju.

Dwa tygodnie później ŁKS Commercecon wziął udział w turnieju w Radomiu. Zawodniczki Michala Maška pokonały wszystkie rywalki – RC Cannes, DPD Legionovię i E.Leclerc Radomkę i przywiozły do Łodzi kolejny puchar. Z nagrodami indywidualnymi wyjechały dwie Łódzkie Wiewióry – Regiane Bidias (MVP turnieju) oraz Monika Bociek (najlepsza atakująca).

W październiku przyszedł czas na turnieje w Pile i Dreźnie. Rywalizację z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości ŁKS Commercecon Łódź zakończył na drugim miejscu. W Pile łodzianki pokonały gospodynie oraz MKS Kalisz, ale w meczu z Chemikiem Police musiały uznać wyższość rywalek. Nagrodę dla najlepszej blokującej odebrała Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Najsilniej obsadzony był ostatni turniej w Niemczech. Rywalami naszej drużyny były ekipy Dresdner SC, Chemika Police oraz KS Developresu Rzeszów. Jedna wygrana (3:0 z rzeszowiankami) oraz dwie porażki (1:3 z Chemikiem i 2:3 z Dreznem) dały Łódzkim Wiewiórom trzecią lokatę. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrana została Regiane Bidias.

Przed łodziankami ostatni etap przygotowań do nowego sezonu. W czwartek (25 października) ŁKS Commercecon rozegra spotkanie kontrolne z DPD Legionovią Legionowo. Dzień później, 26 października o godzinie 19:00, zapraszamy kibiców oraz przedstawicieli mediów na sparing otwarty, który rozegramy z beniaminkiem ekstraklasy – Energą MKS Kalisz. Czas na ostatni test przed rozpoczęciem rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

W sobotę o godzinie 16:00 (27 października) Łódzkie Wiewióry zaprezentują się w oficjalnych koszulkach meczowych w centrum handlowo-rozrywkowym Sukcesja (al. Politechniki 1). Prezentacja zespołu będzie połączona z konferencją prasową. Podczas sobotniego spotkania będziemy gościć również przedstawicieli sponsorów ŁKS Commercecon Łódź. 

Serdecznie zapraszamy!