W sezonie 2022/2023 Paulina Maj-Erwardt ponownie będzie pełnić funkcję kapitana ŁKS-u Commercecon Łódź. Doświadczona libero przyznała podczas oficjalnej prezentacji, że stworzony zespół świetnie się ze sobą dogaduje, atmosfera sprzyja ciężkim treningom, a zawodniczki nie boją się presji.

Zespół jest tak skonstruowany, że są tutaj doświadczone zawodniczki, które przez całą swoją karierę miały walkę z presją i całą swoją karierę grały pod presją wyniku. Do tego jesteśmy przyzwyczajone i od tego jesteśmy. Jesteśmy też od tego, żeby nauczyć młode dziewczyny, jak sobie z tym radzić. Nie jest to łatwe, ale myślę, że pokazujemy każdego dnia, jak trzeba walczyć, podchodzić do pewnych rzeczy i jak to ma wpływać na zespół – powiedziała Paulina Maj-Erwardt.

Podkreśliła ogromną pracę wykonaną przez sztab szkoleniowy w aspekcie mentalnym. – My tutaj czujemy się przede wszystkim bezpieczne, bo sztab szkoleniowy daje nam poczucie bezpieczeństwa. Czujemy się naprawdę bardzo dobrze, mamy dobrą komunikację, dużo pozytywnej energii, która niesie. Fajnie się trenuje, z uśmiechem.

Jak niektórzy tutaj przychodzą na treningi i widzą różnicę. Ja jestem tym oczarowana i mam nadzieję, że to nie jest tylko na początku, że to będzie przez cały sezon, bo liga jest długa, jest dużo rozgrywek. Myślę, że będzie dobrze – dodała.

Presji się kompletnie nie boję. Myślę, że dziewczyny też nie i będziemy tak tworzyć wszystko, żeby mieć przede wszystkim zabawę z tej naszej pasji, a nie wychodzić na boisko tylko z tą myślą, żeby wygrać, tylko przede wszystkim bawić się siatkówką – zakończyła kapitan ŁKS-u Commercecon Łódź.