Jest brązową medalistką mistrzostw Europy juniorek i złotą medalistką mistrzostw Polski juniorek. W TAURON Lidze spędziła do tej pory cztery sezony, reprezentując w niej dwa kluby. Teraz czas na kolejne wyzwanie – obrona tytułu mistrza Polski z ŁKS Commercecon Łódź. Paulina Zaborowska dołącza do złotej dziupli Łódzkich Wiewiór w sezonie 2023/2024!

Paulina Zaborowska zaczynała przygodę z siatkówką w MUKS 13 w Radomiu, a w 2015 roku dostała szansę gry w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Występowała również w młodzieżowych drużynach LTS Legionovia Legionowo. W 2019 roku podpisała kontrakt z Radomką Radom. Po dwóch latach przeniosła się do Jokera Świecie, gdzie grała przez jeden sezon. Po tym czasie wróciła do ekipy z Radomia. W sezonie 2022/2023 wystąpiła w 22 meczach TAURON Ligi.

Teraz czas na kolejne wyzwanie. Paulina uzupełni duet rozgrywających w ŁKS Commercecon Łódź. Nasza nowa zawodniczka podkreśla, że gra dla mistrza Polski to duża sprawa. – Gdy tylko usłyszałam, że trener Chiappini oraz zarząd ŁKS-u są mną zainteresowani, od razu wiedziałam, że to jest opcja, którą biorę pod uwagę. Uważam, że gra w barwach mistrza Polski to zaszczyt i niejedna dziewczyna o tym marzy. Dodatkowo uważam, że dzięki codziennej ciężkiej pracy i współpracy z trenerem, o którym słyszałam w samych superlatywach oraz możliwości codziennych treningów na najwyższym poziomie, rozwinę swoje umiejętności i postawie duży krok naprzód w mojej siatkarskiej karierze.

Najbliższy sezon to nie tylko walka o najwyższe cele w TAURON Lidze, ale również rywalizacja w europejskich pucharach. Czego Paulina oczekuje po najbliższym sezonie? – Gra w europejskich pucharach to coś zupełnie nowego dla mnie i już teraz jestem pewna, że to zupełnie inne emocje. Nie mogę się ich doczekać! Moim celem na nadchodzący sezon jest dołożenie jak największej cegiełki do tego, aby obronić tytuł mistrza Polski. Mam nadzieję, że swoją postawą na boisku oraz zaangażowaniem zyskam zaufanie trenera oraz będę mogła pomóc zespołowi w zdobywaniu najwyższych celów – mówi rozgrywająca. – Dodatkowym personalnym celem jest mój rozwój i zostanie lepszą rozgrywającą. Myślę, że w takim gronie jest to jak najbardziej możliwe. Wszystko w moich/naszych rękach! Na pewno nastawiam się ciężką pracę!

Gra w ŁKS Commercecon Łódź to nie tylko reprezentowanie mistrza kraju, ale również bardzo zaangażowanych kibiców, którzy utożsamiają się z klubem i wspierają go na każdym kroku. Zapytaliśmy Paulinę, czy podczas meczu lubi dreszczyk emocji związany z głośnym dopingiem. –  Cała Polska (i pewnie nie tylko) wie, jakich wspaniałych kibiców ma ŁKS! Cieszę się, że będę mogła poczuć ten doping, bo jestem zawodniczką, dla której kibice to 7. zawodnik na boisku! – podkreśla. – Jestem zawodniczką pozytywnie nakręconą. Przebywanie na boisku, gra w siatkówkę sprawia mi wielką frajdę, czym często zarażam innych. Mam nadzieję, że i tutaj to się uda!

Paula witamy w dziupli!