W 17. kolejce TAURON Ligi doszło do meczu na szczycie. Developres Bella Dolina Rzeszów podejmował w hali Podpromie ŁKS Commercecon Łódź. Ełkaesianki zaprezentowały fantastyczną formę, a wygrywając 3:0 wróciły na fotel lidera jako jedyna niepokonana drużyna w ekstraklasie.

Początek pierwszego seta był wyrównany dopóki w polu zagrywki nie stanęła Roberta Ratzke. Przy jej serwisie ŁKS Commercecon wywalczył trzy punkty z rzędu (6:3) i szybko o czas poprosił Stephane Antiga, jednak po przerwie Roberta posłała dwa asy. Z czasem przewaga łodzianek stopniała (11:12). Na cztery „oczka” (16:12) Łódzkie Wiewióry odskoczyły ponownie po bloku na Gabrieli Orvosovej, a o drugi czas poprosił szkoleniowiec rzeszowianek. W końcówce w jednej akcji trzy razy Jelena Blagojević próbowała przebić się przez blok rywalek, ale te nie dały się oszukać. Gdy Aleksandra Gryka skończyła atak z krótkiej, ŁKS Commercecon prowadził 22:19. Piłkę setową dał przyjezdnym as Valentiny Diouf, a kolejna punktowa zagrywka zakończyła partię zwycięstwem Ełkaesianek 25:19.

Drugiego seta ŁKS Commercecon rozpoczął od prowadzenia 4:1, a po ataku Zuzanny Góreckiej było 6:3. Przy stanie 8:4 dla Ełkaesianek o pierwszy czas w tej partii poprosił trener Antiga. Przerwa dobrze wpłynęła na rzeszowianki, bowiem odrobiły trzy punkty z rzędu. Gdy zatrzymany został atak Kamili Witkowskiej, Developres doprowadził do remisu po 10. Na trzypunktowe prowadzenie  (17:14) przyjezdne wróciły, gdy piłkę przechodzącą zaatakowała Aleksandra Gryka, a po ataku Lany Scuki było 20:17 dla łodzianek. Przy stanie 21:17 dla Wiewiór pod siatką zderzyły się Kamila WitkowskaLana Scuka, w wyniku czego niestety środkowa musiała opuścić boisko. Szczęśliwie jej absencja trwała tylko chwilę. Po autowym ataku Weroniki Centki łodzianki cieszyły się z przewagi 23:19, a w kolejnej akcji piłkę w aut zaatakowała Izabella Rapacz. Ostatecznie ŁKS Commercecon triumfował w tej partii 25:20.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły gospodynie, ale łodzianki nie zamierzały odpuszczać. Po ataku Diouf doprowadziły do remisu po 5. Fenomenalną zagrywkę posłała Aleksandra Gryka i ŁKS Commercecon prowadził 10:8, jednak w kolejnej akcji mocny atak ze środka wykonała Weronika Centka. Długą wymianę skończyła Zuzanna Górecka, dając Wiewiórom prowadzenie 16:15, jednak widać było, że w tej partii rzeszowianki czują się pewniej. Atak Centki dał im przewagę 17:16 i o czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Przy stanie 18:16 dwukrotnie Aleksandra Gryka zablokowała Weronikę Centkę i doprowadziła do remisu. W końcówce jednak gospodynie znów były w natarciu, agresywna kiwa Jeleny Blagojević dała im prowadzenie 22:19. O czas poprosił szkoleniowiec łodzianek. Przy zagrywce Roberty Ratzke Ełkaesianki doprowadziły do remisu po 23 i o czas poprosił Stephane Antiga. Pierwszą piłkę meczową dał łódzkiej ekipie atak Valentiny Diouf, ale gospodynie nie dawały za wygraną. W walce na przewagi lepsze okazały się przyjezdne, które zakończyły seta blokiem  i wygrały 27:25, a cały mecz 3:0. 

MVP: Kamila Witkowska

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(19:25, 20:25, 25:27)