ŁKS Commercecon Łódź w 1/8 finału TAURON Pucharu Polski zmierzył się w Wieliczce z miejscową UJ CM Solna. Sztab szkoleniowy mistrza Polski zdecydował się na zmianę wyjściowej szóstki, a ten manewr sprawdził się doskonale, bowiem łodzianki wygrały 3:0. W każdym z setów Ełkaesianki prowadziły grę od początku do końca. 

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zaprezentowały się lepiej od swoich rywalek w każdym elemencie, serwując 9 asów i stawiając 9 punktowych bloków, a w ataku osiągając skuteczność 51%. 14 punktów dla zwyciężczyń zdobyła Aleksandra Dudek, która zanotowała 55% skuteczności w ataku, a do tego dołożyła 40% pozytywnego przyjęcia. Po 11 „oczek” wywalczyły Anastasiia HryschukNatalia Dróżdż. Paulina Zaborowska sprawiedliwie rozdzielała piłki do ataku koleżankom, bowiem 9 punktów zanotowała na swoim koncie Julita Piasecka, a 8 dołożyła Sonia Stefanik.

W drużynie Solnej na boisku pojawiły się na przestrzeni meczu wszystkie zawodniczki. Najlepiej punktująca była Monika Kawa, która zdobyła 9 „oczek”. Pozostałym koleżankom ciężko było powtórzyć ten wynik. Najbliżej była Julia Jaśkowiec, która wywalczyła 4 punkty.

MVP: Aleksandra Dudek

UJ CM Solna Wieliczka – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(15:25, 13:25, 10:25)

Składy zespołów:
Solna: Kawa (9 pkt.), Nowacka (2), Cadwgan (3), Ejsmont (1), Feliks, Mras-Paliwoda, Dutkiewicz (libero) oraz Wełna (1), Jaśkowiec (4), Chdała (1), Bierczak (libero), Oracz i Dąbrowska
ŁKS Commercecon: Dudek (14 pkt.), Dróżdż (11), Hryshchuk (11), Stefanik (8), Piasecka (9), Zaborowska (2), Drabek (libero)