ŁKS Commercecon Łódź odnotował pewne zwycięstwo w meczu z zespołem Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej. W spotkaniu 17. kolejki TAURON Ligi Łódzkie Wiewióry pokonały rywalki 3:0. MVP została wybrana Natalia Dróżdż.

Spotkanie rozpoczęło się od zepsutej zagrywki Katarzyny Marcyniuk. Gdy błąd rozegrania popełniła Karina Chmielewska, ŁKS Commercecon prowadził 6:3. Po kolejnym punkcie dla łodzianek o czas poprosił Błażej Krzyształowicz. Blok Aleksandry Dudek zwiększył przewagę przyjezdnych do sześciu punktów (10:4). Po ataku Soni Stefanik Łódzkie Wiewióry prowadziły 12:6 i o kolejny czas poprosił szkoleniowiec tarnowianek. Po przerwie skutecznie zaatakowała Valentina Diouf, a nastepie punkt z zagrywki dołożyła Kamila Witkowska. Blok Diouf sprawił, że przewaga Wiewiór wynosiła już 10 punktów (17:7). Łódzki zespół spokojnie zmierzał do wygranej. Finalnie triumfował 25:13.

Początek drugiego seta był wyrównany. Po ataku Julity Molendy gospodynie prowadziły 4:3. Po błędzie Marcyniuk przewaga przeszła na stronę gości (7:6). Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie wyższej przewagi niż jeden punkt przez kilka kolejnych akcji. Dopiero po ataku Amandy Campos ŁKS Commercecon uzyskał dwa „oczka” przewagi (12:10). Gdy błąd popełniła Chmielewska, łodzianki prowadziły 14:11, a o czas poprosił trener Krzyształowicz. Tarnowianki nie ustawały w walce o każdy punkt. Po błędzie Diouf traciły tylko jeden punkt (14:15). Atak Wiktorii Szumery dał remis 16:16, a w kolejnej akcji punkt z zagrywki zdobyła Marcyniuk. O czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Po błędzie dotknięcia siatki przez Molendę mieliśmy kolejny remis – po 18. Blok na Diouf wyprowadził gospodynie na dwa „oczka” przewagi (20:18). W końcówce ważny challenge wygrał sztab szkoleniowy ŁKS-u. Błąd Molendy dał łodziankom prowadzenie 22:21, a o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Po przerwie skutecznie zaatakowała Diouf. Ostatecznie Łódzkie Wiewióry zwyciężyły 25:22 po ataku Aleksandry Dudek.

Trzeci set rozpoczął się od ataku ze środka Natalii Dróżdż, a w kolejnej akcji punkt blokiem dołożyła Diouf. Gdy punkt z zagrywki zdobyła Roberta Ratzke, ŁKS Commercecon prowadził 4:0. Po błędzie Szumery łodzianki miały przewagę 8:3. Bardzo dobrze spisywałą się Dróżdż, po jej ataku Wiewióry prowadziły 12:7 i o czas poprosił Błażej Krzyształowicz. Gdy wydawało się, że łodzianki kontrolują przebieg seta, do walki ruszyły gospodynie. Po błędzie Diouf traciły już tylko jeden punk (14:15). To jedynie podrażniło przyjezdne. Atak Campos dał Wiewiórom prowadzenie 17:14, o czas poprosił trener tarnowianek. W końcówce siatkarki ŁKS Commercecon nie straciły koncentracji. Po bloku Diouf prowadziły już 23:18. Ostatni punkt w meczu padł po nieudanej zagrywce gospodyń.

MVP: Natalia Dróżdż

Grupa Azoty Akademia Tarnów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(13:25, 22:25, 20:25)