W spotkaniu 13. kolejki LSK (termin przełożony z powodu kwalifikacji reprezentacji do IO) ŁKS Commercecon Łódź odniósł pewnie zwycięstwo nad E.Leclerc Radomką Radom. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Joanna Pacak, zdobywczyni aż 9 punktów blokiem! 

Pierwszy punkt w meczu zdobyła Monika Bociek, atakując z lewego skrzydła. Szybko jednak, po bloku radomianek na Aleksandrze Wójcik, było 2:2. Przyjezdne wyszły na prowadzenie 4:3 po autowym ataku Klaudii Alagierskiej. Kolejny remis mieliśmy po skutecznym bloku gości na Monice Bociek (9:9), ale w kolejnej akcji udanym atakiem zrewanżowała się Joanna Pacak. Emilia Mucha nie była w stanie skończyć piłki wyrzuconej za antenkę i o pierwszy czas poprosił trener Jacek Skrok (12:9). Atak Katariny Lazović z szóstej strefy dał Ełkaesiankom prowadzenie 16:10, a trener Skrok poprosił o kolejny czas. Po błędzie dotknięcia siatki po stronie gości ŁKS Commercecon prowadził już 20:12. W miejsce Oli Wójcik na boisko weszła Daria Szczyrba. Łódzkie Wiewióry szły za ciosem. Blok Pacak/Mori zakończył pierwszego seta wynikiem 25:14 dla gospodyń.

Dzięki błędowi dotknięcia siatki po stronie gości na prowadzenie 4:2 w drugim secie wyszły łodzianki. Przy stanie 9:6 dla gospodyń trener Skrok zmienił swoje rozgrywające. W miejsce Pauliny Szpak weszła Paulina Zaborowska. Jednak w kolejnej akcji znów górą były Łódzkie Wiewióry i szkoleniowiec E.Leclerc Radomki poprosił o czas. Przy stanie 14:6 błąd podwójnego odbicia popełniła Eva Mori, ale w kolejnej akcji rozegrała już skutecznie do Moniki Bociek, która zakończyła akcję atakiem. Po ataku Oli Wójcik sędzia odgwizdał aut bez bloku, ale trener Solarewicz poprosił o challenge. I miał rację, piłka otarła się o palce radomianek (21:14). Sytuację próbowała ratować z prawego skrzydła i zagrywką Majka Szczepańska-Pogoda, jednak przewaga łodzianek nadal była wysoka. Mimo prowadzenia 22:16 o czas poprosił trener Solarewicz. Piłkę setową Łódzkie Wiewióry miały po ataku Darii Szczyrby (24:18). Ta sama zawodniczka zakończyła tę partię atakiem po skosie (25:19).

Początek trzeciej partii to wyrównana walka po obu stronach siatki. Plas Moniki Bociek dał, kolejny już w tym secie, remis 8:8. Atakująca ŁKS-u Commercecon mocnym atakiem wywalczyła prowadzenie dla gospodyń 11:10. W kolejnej akcji fenomenalnie zaprezentował się blok Łódzkich Wiewiór, a trener Skrok poprosił o czas. Po przerwie duet Bociek/Alagierska postawił taki sam szczelny blok i Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 13:10. Po autowym ataku Szczepańskiej-Pogody przewaga ŁKS-u zwiększyła się do czterech punktów (16:12) i o drugi czas poprosił szkoleniowiec radomianek. Przy stanie 22:15 zablokowana została Katarina Lazović i trener Solarewicz poprosił o przerwę. Pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:18 ŁKS miał po błędzie rywalek. Ostatecznie jednak gospodynie wykorzystały kolejną okazję i zakończyły seta wynikiem 25:19, a cały mecz zwycięstwem 3:0.

MVP spotkania została wybrana Joanna Pacak.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 3:0
(25:14, 25:19, 25:19)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (2), Pacak (12), A. Wójcik (4), Lzaović (8), Bociek (17), Alagierska (10), Strasz (libero) oraz Szczyrba (3) i Korabiec
Radomka: Lazcanao (3), Szpak, Bałucka (7), Azizova (7), Bałuk (1), Mucha (2), Witkowska (libero) oraz Kubacka, Biała (6), Zaborowska (1), Szczepańska-Pogoda (9) i Bodasińska (libero)

Fot. Paweł Ciesielski