Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pozostają niepokonane w rozgrywkach TAURON Ligi. W meczu 14. kolejki wygrały 3:0 z Energą MKS Kalisz.

Przez pierwszego seta łodzianki przeszły jak burza. Bardzo szybko wypracowały sobie wysokie prowadzenie. Atak Valentiny Diouf, a następnie błąd rozegrania Alicji Grabki dały im przewagę 12:4. Gdy pomyliła się Aleksandra Rasińska, gospodynie prowadziły już 20:8, a seta zakończyła atakiem Julita Piasecka (25:11).

Drugiego seta również lepiej rozpoczęły łodzianki, które po akcji Kamili Witkowskiej prowadziły 9:4. Później jednak kaliszanki ruszyły do walki. Skuteczny atak Aleksandry Wójcik zmniejszył ich straty do dwóch punktów (11:13). To jednak tylko podrażniło rywalki. W końcówce gospodynie utrzymały przewagę i triumfowały 25:20.

Początek trzeciej partii to świetne zagrywki Piaseckiej (4:1). Trener Alessandro Chiappini dokonał zmian w składzie, na boisku pojawiły się m.in. Zuzanna GóreckaKlaudia Alagierska-Szczepaniak. Środkowa Łódzkich Wiewiór również dobrze spisała się na zagrywce, po jej asie było 13:6. W końcówce kaliszanki zmniejszyły straty, było o krok od remisu, ale w decydujących momentach Ełkaesianki postawiły kropkę nad i. Ostatni punkt w meczu zdobyła atakiem Górecka i ŁKS Commercecon cieszył się z wygranej do 23.

MVP: Julita Piasecka

ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:11, 25:20, 25:23)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (5), Witkowska (13), Diouf (9), Ratzke, Scuka (7), Piasecka (15), Drabek (libero) oraz Górecka (3), Hryshchuk (1), Gajer (1) i Alagierska-Szczepaniak (2)
MKS: Drużkowska (6), Wójcik (6), Rasińska (14), Cygan, Grabka (2), Fedorek (8), Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Kuligowska (1), Efimienko-Młotkowska i Bartkowska (1)