ŁKS Commercecon Łódź przystępował do spotkania z BKS-em Stal Bielsko-Biała z apetytem na rewanż za porażkę z pierwszej części rundy zasadniczej. Udało się, ale Łódzkie Wiewióry potrzebowały do zwycięstwa aż pięć setów.

Początek meczu układał się po myśli gospodyń. Już przy stanie 4:1 o czas poprosił trener Bartłomiej Piekarczyk, ale w kolejnej akcji asem serwisowym popisała się Katarina Lazović. Przyjmująca łódzkiego zespołu zakończyła akcję na 7:4, ale rywalki nie zamierzały odpuszczać. Po bloku na Monice Bociek było już tylko 8:7 dla ŁKS-u Commercecon. Gdy kiwkę Evy Mori przewidziała i zablokowała Kossanyiova, zrobiło się 10:8 dla BKS-u Stal Bielsko-Biała. Przy stanie 15:10 dla gości trener Cuccarini w miejscu Bociek wprowadził Kowalińską.  Po ataku Aleksandry Wójcik ŁKS zmniejszył straty do dwóch punktów (17:19). W końcówce jednak BKS nie dał sobie odebrać kontroli nad grą i po bloku na Wójcik triumfował 25:19.

Dobrą grę przyjezdne utrzymywały również na początku drugiej partii. Po bloku na Lazović było już 5:1 dla BKS-u. Tym razem za odrabianie strat musiały wziąć się łodzianki. Dzięki zbiciu piłki przechodzącej przez Ewę Kwiatkowską, ŁKS Commercecon wyszedł na prowadzenie 8:7. Gdy asa serwisowego dołożyła Iza Kowalińska, gospodynie miały trzy punkty przewagi (11:8). W ekipie z Bielska-Białej z całych sił walczyła Olivia Różański, która obijała ręce gospodyń. Mimo to Ełkaesianki utrzymywały kilkupunktową przewagę. Po akcji Kowalińskiej było już 19:14. W końcówce gospodynie podniosły jeszcze ciśnienie swoim kibicom, ponieważ ich prowadzenie zmalało do dwóch punktów (23:21). Ostatecznie jednak Łódzkie Wiewióry triumfowały 25:21, a ostatni punkt zdobyła atakiem po bloku Ola Wójcik.

W trzecim secie trener Cuccarini pozostawił na rozegraniu Valerię Caracutę, która we wcześniejszej partii zmieniła Evę Mori. O pierwszy czas trener Piekarczyk poprosił przy stanie 8:5 dla ŁKS-u Commercecon. Po przerwie w ataku poradziła sobie Kossanyiova, a następnie asa zaserwowała Nicole Edelman. Atak Olivii Różański wyprowadził BKS na prowadzenie 12:10. Tym razem o czas musiał prosić trener Giuseppe Cuccarini. Dość długo oglądaliśmy wyrównaną walkę punkt za punkt. Dopiero blok na Różański dał gospodyniom przewagę trzech punktów (19:16). Dobrze spisywała się Natalia Skrzypkowska, która zmieniła Katarinę Lazović. Po jej plasie, a następnie ataku po bloku było już 21:16. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 25:18 i w całym meczu prowadziły 2:1.

BKS nie odpuszcza…

Początek czwartej partii układał się po myśli Ełkaesianek. Atak Oli Wójcik dał Wiewiórom prowadzenie 6:4 i o czas poprosił trener Piekarczyk. Po bloku Carly DeHoog na Wójcik BKS zyskał jednopunktową przewagę (12:11). Gdy asa serwisowego dołożyła Martyna Świrad, trener Cuccarini poprosił o przerwę. Łodzianki zdecydowanie straciły swój rytm gry, co skutecznie wykorzystały rywalki. As serwisowy Marty Wellny dał przyjezdnym prowadzenie 18:13, zaś po ataku Kossanyiovej było już 21:14. Zespół Bartłomieja Piekarczyka zwyciężył w tej partii 25:16 po ataku DeHoog. 

O wyniku całego spotkania musiał zadecydować tie-break. Sygnał do walki dała Ełkaesiankom Klaudia Alagierska, która popisała się asem serwisowym (2:1). Po ataku Oli Wójcik było 5:2 dla gospodyń, a po chwili siatkarki ŁKS-u dołożyły jeszcze dwa punkty. Nerwowo zrobiło się po bloku na Skrzypkowskiej, bowiem łodzianki prowadziły już tylko trzema punktami (11:8). W końcówce nerwy na wodzy utrzymała Valeria Caracuta. Po jej asie serwisowym ŁKS Commercecon prowadził 13:9. Tym razem Łódzkie Wiewióry nie dały już sobie odebrać przewagi. Piłkę meczową miały po ataku Skrzypkowskiej, zaś w ostatniej akcji zablokowały DeHoog.

MVP została wybrana przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź Aleksandra Wójcik.

ŁSK Commercecon Łódż – BKS Stal Bielsko-Biała 3:2
(19:25, 25:21, 25:18, 16:25, 15:11)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź: Mori (1), Kwiatkowska (5), Wójcik (17), Lazović (8), Bociek (1), Alagierska (10), Strasz (libero) oraz Skrzypkowska (3), Pacak (4), Kowalińska (19) i Caracuta
BKS STAL Bielsko-Biała: Różański (16), Edelman (3), Kossanyiova (18), DeHoog (18), Świrad (8), Moskwa (6), Drabek (libero) oraz Wellna (3), Krajewska (2), Kowalczyk (1), Dąbrowska