Sobotnie starcie ŁKS-u Commercecon Łódź z Grupą Azoty Chemikiem Police było zapowiadane jako hit 21. kolejki TAURON Ligi i zgodnie z oczekiwaniami przyniosło mnóstwo emocji. Po pierwszych dwóch setach prowadził mistrz Polski, jednak lider tabeli odrobił straty w kolejnych dwóch i wynik mecz rozstrzygnął tie-break. W nim ostatecznie lepsze okazały się policzanki i zespoły podzieliły się punktami. Chociaż łodzianki poniosły pierwszą porażkę w tym secie TAURON Ligi, to pozostają na 1. miejscu w tabeli.

Ważną rolę w tym spotkaniu odegrała gra blokiem. Mistrzynie Polski zdobyły w tym elemencie 14 punktów, zaś łodzianki 11, jednak przyjezdne zanotowały aż 21 wybloków. Te z kolei pozwoliły im na wyprowadzanie kontrataków. Chemik prezentował się lepiej w przyjęciu, chociaż końcowa skuteczność obu zespołów w ataku jest praktycznie remisowa (40% Chemik i 39% ŁKS Commercecon).

Zespół z Polic zagrywał przede wszystkim na Lanę Scukę. Słowenka przyjęła aż 74 piłki (35% skuteczności), a przy tym atakowała 38 razy (50% skuteczności), kończąc mecz z dorobkiem 19 punktów. Najwięcej „oczek” na swoim koncie zapisała Valentina Diouf – 24. W ekipie Chemika 29 punktów zanotowała Jovana Brakocevic-Canzian, a 22 dołożyła Martyna Łukasik. To właśnie na Łukasik opierało się przyjęcie policzanek – 41 przyjętych piłek przy skuteczności 46%.

Podział punktów między zespołami z Łodzi i Polic nie zmienił ich pozycji w tabeli. Przed Łódzkimi Wiewiórami ostatnia kolejka fazy zasadniczej. We wtorek, 28 marca, o godzinie 17:30 Ełkaesianki zagrają mecz ostatniej kolejki TAURON Ligi z lokalnym rywalem – Grot Budowlanymi. 

MVP: Jovana Brakocevic-Canzian

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 2:3
(17:25, 20:25, 26:24, 25:20, 13:15)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (13), Witkowska (12), Diouf (24), Górecka (3), Ratzke (4), Scuka (19), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk, Gajer i Piasecka (3)
Chemik: Cipriano (6), Korneluk (13), Brakocevic-Canzian (29),  Fabiola (5), Wasilewska (9), Łukasik (22), Stenzel (libero) oraz Kowalewska, Mędrzyk i Czyrniańska