Pierwszy mecz 1/4 Pucharu CEV ŁKS Commercecon Łódź rozegrał we własnej hali. Niestety, mimo licznie zgromadzonych kibiców, lepsze okazały się siatkarki Mladosti, które wygrały 3:2. Łódzkie Wiewióry nie straciły jednak szansy na awans do półfinału, w rewanżu w Zagrzebiu muszą pokonać chorwacki zespół 3:0 lub 3:1, a przy zwycięstwie 3:2 muszą wygrać również złotego seta.

Przyjezdne zaskoczyły siatkarki ŁKS w pierwszym secie, szybko zdobywając prowadzenie 8:3. Później jednak wynik się wyrównał i byliśmy świadkami zaciętej końcówki granej na przewagi. Ostatecznie 31:29 wygrały Chorwatki. W drugim secie wydawało się, że łodzianki znalazły patent na rywalki, ale w połowie seta zawodniczki Mladosti odrobiły straty, zaś w ostatnich piłkach zdecydowanie dominowały na boisku.

Podrażnione gospodynie ruszyły do walki w trzeciej partii. Bez większych problemów zbudowały sobie przewagę, którą powiększały z akcji na akcję. W efekcie w połowie seta prowadziły już 16:11, aby ostatecznie zwyciężyć do 14. Dobrą grę Łódzkie Wiewióry kontynuowały w czwartej odsłonie, chociaż pod koniec partii dały rywalkom odrobić kilka punktów. Na szczęście ich przewaga była na tyle wysoka, że kilka punktów z rzędu zdobytych przez rywalki, nie zagroziła wygranej łodzianek 25:17. 

Kibice zgromadzeni w Sport Arenie wierzyli, że ich zespół w tie-breaku pójdzie za ciosem. Ale chorwacki team nie zamierzał się poddawać. Od początku narzucił swój rytm gry, zdobywając przewagę 4:0. Gospodynie nie mogły się przełamać i w efekcie rywalki szybko zbudowały prowadzenie 7:1. Po zmianie stron ŁKS Commercecon odrobił kilka punktów, ale nie wystarczyło to na dobrze grający zespół z Chorwacji. Siatkarki Mladosti wygrały 15:8 i cały mecz 3:2.

ŁKS Commercecon Łódź – Mladost Zagrzeb 2:3
(29:31, 21:25, 25:14, 25:17, 8:15)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (14), Pacak (6), Witkowska (15), Sobiczewska (16), Jones-Perry (15), Ratzke (1), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski, Strasz, Gajer, Alagierska (6), Piasecka (10)
Mladost: Popić (12), Perić (4), Grbavica (23), Samadan (15), Marković (13), Tomić (12), Stimac (libero) oraz Freund, Papac, Brcić, Cveticanin, Stimac

*fot. Wojtek Pakulski