W środę nasz zespół rozegrał pierwszy sparing przed sezonem 2021/2022. Łódzkie Wiewióry pojechały do Kalisza, gdzie zmierzyły się z siódmym zespołem poprzednich rozgrywek – Energą MKS. Trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów do 15 wygranych punktów. Ostatecznie górą były Ełkaesianki, które wygrały 3:2.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym od początku do końca zespoły walczyły praktycznie punkt za punkt, popełniły też najwięcej błędów w całym spotkaniu. Ostatecznie ŁKS Commercecon wygrał na przewagi 19:17. W kolejnych dwóch setach nasz zespół zbudował sobie przewagę już w początkowej fazie gry, co przyczyniło się do zwycięstwa 15:11 i 15:10. W czwartej i piątej partii lepsze okazały się kaliszanki i tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla naszego zespołu.

Trenerzy obu zespołów, co naturalne, rotowali składami, więc okazję do gry miały wszystkie zawodniczki. Po 11 punktów dla naszego zespołu zdobyły Pietra JukoskiJulita Piasecka, w zespole z Kalisza najwięcej punktowała Karolina Drużkowska – 10 „oczek”.

Nasz zespół jeszcze w tym tygodniu rozegra kolejny sparing z podopiecznymi trenera Jacka Pasińskiego. Tym razem spotkamy się w łódzkiej Sport Arenie. Mecz będzie zamknięty dla kibiców.

Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(17:19, 11:15, 10:15, 15:11, 15:10)