ŁKS Commercecon Łódź i E.Leclerc Moya Radomka Radom rozegrały dzisiaj jedno z dwóch spotkań sparingowych przed sezonem 2022/2023. 3:1 zwyciężyły łodzianki, z czego zadowolona była środkowa Aleksandra Gryka. – Nawet w okrojony składzie jesteśmy w stanie grać z dobrymi zespołami – podkreśliła. Zarówno środkowa ŁKS-u Commercecon, jak i Krystyna Strasz, libero Radomki, zaprosiły kibiców na sobotnie spotkanie w łódzkiej Sport Arenie.

To na pewno jest inny poziom, inne wymagania od trenera i też inaczej się gra z dziewczynami, z którymi na co dzień się nie przebywa – powiedziała Aleksandra Gryka o pierwszym sparingu z Radomką. – Trochę zaskoczenie, bo nie znamy ich charakterystyki ani taktyki, więc gramy tak na czuja. Ale to jest bardzo przydatne w budowaniu własnej gry i myślę, że dzisiaj udało nam się to bardzo dobrze. 

Wynik nie był sprawą pierwszorzędną, ale środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź przyznała, że wygrana to dobry znak i dobrze wpłynie na zespół. – Nawet w okrojony składzie jesteśmy w stanie grać z dobrymi zespołami, bo Radomka to jest fajny klub w tym sezonie. Jesteśmy zgrane, to wygląda i tworzymy fajną paczkę. To na pewno buduje. Myślę, że ta wygrana dzisiejsza podbuduje nas przed jutrzejszym sparingiem i jutro będzie jeszcze lepiej – powiedziała.

W sobotę ŁKS Commercecon i E.Leclerc Moya Radomka zagrają drugi sparing, tym razem otwarty dla kibiców. – To będzie pierwszy taki mecz z kibicami i nie mogę się doczekać tego meczu, żeby zobaczyć jak to będzie z nimi wyglądać – przyznała Aleksandra Gryka.Zapraszamy bardzo serdecznie na mecz Radomką o godzinie 15:45. Mam nadzieję, że zobaczmy się z wami wszystkimi i… do boju! – zaprosiła kibiców na spotkanie środkowa Łódzkich Wiewiór.

W zespole Radomki w sezonie 2022/2023 na pozycji libero występuje Krystyna Strasz, która przez ostatnie lata nosiła koszulkę ŁKS-u. – To fajne odczucie pojawić się tutaj znowu, przejechać drogę do hali i zagrać w meczu po tej drugiej stronie – powiedziała.

Libero przyznała, że obecne spotkania sparingowe mają już nieco poważniejszy charakter niż do tej pory. – Zespoły potrenowały trochę więcej ze sobą, trochę więcej szóstek i ustawień, opcji można potrenować w trakcie sparingów. Jest to dobry materiał dla trenerów, można to potem przerobić i wiadomo nad czym każdy zespół i każda zawodniczka musi popracować – dodała Krystyna Strasz.

Libero Radomki doskonale zna łódzkich kibiców, którzy pojawią się na sobotnim sparingu. – Będzie głośno, tego jestem pewna, więc myślę, że kibice jak zwykle zrobić fajny klimat – powiedziała zawodniczka i również zaprosiła kibiców na sparing, który rozpocznie się w łódzkiej Sport Arenie o 15:45. – Bardzo serdecznie chciałabym zaprosić wszystkich kibiców Łódzkich Wiewiór z Radomką. Będzie fajnie, na pewno zrobicie super klimat.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1
(22:25, 25:20, 25:18, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS: Diouf (14), Piasecka (24), Dróżdż (5), Hryszczuk (13), Gajer, Gryka (12),  Drabek (libero) oraz Scuka (21), Łyżwa i Maj-Erwardt (libero)
Radomka: Łukasik (13), Kalaniuvalu (7), Murek (12), Bugg (3), Świrad (5),  Yilmaz (5),  Strasz (libero) oraz Biała (4), Jasek (13), Zaborowska (2) i Adamek (libero)