W sobotę, 29 września, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 46 odbył się piknik dla Zuzi – małej łodzianki zmagającej się ze złośliwym nowotworem. W akcję zbierania funduszy na konsultację medyczną w klinice w USA włączyło się wiele osób i organizacji. Nie zabrakło również ŁKS Commercecon Łódź. Efekt? Udało się zebrać wymaganą kwotę!

Wielkie emocje towarzyszyły piknikowi, który odbył się wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 46. Do organizacji włączyli się: Areszt Śledczy w Łodzi, Referat Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi, nauczyciele SP Nr 46 oraz rodzice uczniów tej szkoły. Event wsparły także kluby sportowe: ŁKS Commercecon Łódź oraz sekcja piłki nożnej ŁKS Łódź. Nie zabrakło mistrzów Polski w rugby – Budowlanych Łódź, przedstawicieli szkółki piłkarskiej Football School, młodych piłkarzy z Akademii ŁKS-u. Zbiórkę na rzecz Zuzi wsparły również firmy, które na co dzień gorąco kibicują ŁKS Commercecon – Oryginalny Sok oraz Smakowity Zakątek

Na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji. Głównym punktem programu był maraton zumby, który poprowadziły wspaniałe łódzkie instruktorki: Angela Świątek, Kasia Królak, Krystyna Lis, Justyna Leszczyńska oraz Daria Tanasiewicz

Wiele działo się również na boisku szkolnym. Rodzice uczniów SP nr 46 zorganizowali loterię fantową. Dzięki nabyciu cegiełki można było skorzystać z artystycznego malowania twarzy czy zdobienia ciała brokatowymi tatuażami. Goście z Aresztu Śledczego wzbudzali wielkie zainteresowanie nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Chętni mogli przetestować jak czuje się osoba zakuta w kajdanki, zwiedzić specjalny samochód do przewozu więźniów czy sprawdzić umiejętności wyszkolonego psa.

Fani piłki nożnej trenowali pod czujnym okiem trenerów z Football School. Po wspólnej grze można było skorzystać z oferty strefy gastronomicznej. Były kiełbaski z grilla, które podarowała firma Pamso i parówki of firmy Grot. Nie zabrakło słodkości. Były ciasta i ciasteczka przygotowane przez Smakowity Zakątek, domowej roboty babeczki oraz ekologiczne wyroby od firmy Zakrętka. Fani Łódzkiego Klubu Sportowego skorzystali z możliwości nabycia gadżetów sekcji piłkarskiej i siatkarskiej. Mogli także wziąć udział w licytacji charytatywnej.

A trzeba przyznać, że przedmioty podarowane na licytację były wspaniałe. Można było zdobyć: koszulki z autografami piłkarzy ŁKS-u, piłki z autografami Łódzkich Wiewiór oraz gadżety od zespołu tanecznego Czarne Stopy. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się też: koszulka z autografami mistrzów Polski w rugby Budowlanych Łódź, piłki z autografami siatkarek Grot Budowlanych Łódź

Piknik na świeżym powietrzu umilił również występ zespołu tanecznego Czarne Stopy, który występuje również podczas meczów siatkarek Grot Budowlanych. Wspaniałą frajdę sprawili dzieciakom rugbyści mistrza Polski. Można było sprawdzić swoje umiejętności w łapaniu piłki do rugby, a także zdobyć taką piłkę! 

Łódzki oddział firmy Fujistu zorganizował konkurs plastyczny „100-lecie Niepodległej”. 5 najlepszych prac zostanie rozesłanych po całym świecie w firmie pocztówek. Dzięki Fujistu opłacono również odtwarzaną podczas Maratonu Zumba Fitness muzykę.

Piknik dla Zuzi był wydarzeniem wyjątkowym.  Zgromadził w jednym miejscu wielu ludzi dobrej woli. Dzięki nim wszystkim i każdemu z osobna udało się zebrać wymaganą kwotę. Teraz amerykańska klinika będzie mogła skonsultować dokumentację medyczną Zuzanki. My trzymamy kciuki z całej siły!