Grudzień obfituje w akcje, których celem jest pomoc innym. Podczas meczu Ligi Mistrzyń z Igorem Gorgonzola Novara (17.12.2019) będziemy pomagać naszym braciom mniejszym ze Schroniska dla Zwierząt w Łodzi. Przeprowadzimy zbiórkę karmy i darów dla psów i kotów z ul. Marmurowej 4.
 
Aktualnie w łódzkim schronisku przebywa ok. 400 zwierząt, z których ponad 350 stanowią psy. Jak zawsze zimą potrzeby rosną. Zwierzęta potrzebują większej dawki kalorii, ale również ocieplenia boksów. 
 
Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź od kilku sezonów są ambasadorkami schroniska dla zwierząt. Kilkukrotnie w ciągu roku odwiedzają psy i koty, które przy ul. Marmurowej 4 czekają na nowe domy. Podobnie jak w poprzednim sezonie, przeprowadzimy zbiórkę karmy oraz darów na rzecz naszych braci mniejszych. 
 
W tegoroczną akcję włączyli się również nasi sponsorzy – Commercecon oraz Toyota Łódź. W siedzibach firm również trwa zbiórką karmy na rzecz łódzkiego schroniska. 

Szczególnie ważna jest karma specjalistyczna, jak również karma bytowa DOBREJ jakości (zwierzęta potrzebują dobrej, wysokokalorycznej karmy).

Na naszą prośbę przyjaciele ze schroniska sporządzili listę karm, które są teraz najbardziej potrzebne:
 
  • Dolina Noteci (puszki 400g/800g) – każdy smak
  • Dolina Noteci (puszki) Junior
  • Dolina Noteci (puszki) Senior
  • Britt (sucha)
  • Animonda Gran Carno (puszki)
oraz specjalistyczna Royal Canin:
 
  • Gastrointestinal Low Fat (puszki/sucha) koty/psy
  • Hepatic (puszki/sucha) koty/psy
  • Urinary (puszki/sucha) koty/psy
Koty uwielbiają też paszteciki Gourmet (w puszkach).
 
Ponadto zawsze przydadzą się:

– przysmaki dla psów
– koce, ręczniki, prześcieradła (mogą być używane).

Ważna informacja – schronisko NIE przyjmuje kołder, poduszek, materacy, a także innych materiałów, które mają wsad. Do bud wkładana jest tylko i wyłącznie słoma, która jest dobrym izolatorem i nie chłonie wilgoci. Kołdra w budzie po chwili byłaby mokra i wilgotna, a pies nie może leżeć na mokrym posłaniu. 

W związku ze zbiórką karmy mamy dla Was niespodziankę. Przy punkcie zbiórki ustawimy skrzynkę, do której możecie wrzucać paragony (podpisane imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu lub mailem do kontaktu). Paragon z najwyższą kwotą (oczywiście zliczamy samą karmę dla zwierzaków) otrzyma wiewiórkę maskotkę-talizman ŁKS-u Commercecon Łódź. Co więcej dla pięciu kolejnych paragonów z najwyższą kwotą klub przygotuje upominek-niespodziankę. 

Pomagajmy braciom mniejszym!