ŁKS Commercecon Łódź świetnie rozpoczął pojedynek Ligi Mistrzów z Allianz MTV Stuttgart. W kolejnych setach rywalki odnalazły swój rytm gry i przejęły kontrolę. Do tego doszła kontuzja Katariny Lazović. Tym samym porażka Ełkaesianek w Stuttgarcie stała się faktem. 

Spotkanie od dwóch punktów z zagrywki rozpoczęła Eva Mori. W dwóch kolejnych akcjach skutecznym atakiem odwdzięczyła się łodziankom Martina Samadan. Przy stanie 6:6 charakterystyczną kiwką w dziewiąty metr popisała się Eva Mori. Po skutecznym ataku Katariny Lazović Łódzkie Wiewióry wyszły na prowadzenie 11:8. W kolejnej akcji przyjmująca łodzianek dołożyła jeszcze jeden punkt i o czas poprosił trener Allianz MTV Stuttgart. Blok na Van Gestel powiększył przewagę ŁKS-u Commercecon do stanu 17:10 i o kolejną przerwę poprosił szkoleniowiec gospodyń. Świetnym blokiem popisała się Aleksandra Wójcik i na tablicy mieliśmy już wynik 20:11 dla Ełkaesianek. Gospodynie mobilizowały się do walki między innymi dzięki atakom Lazić. Przy stanie 22:14 dla ŁKS-u o czas poprosił trener Cuccarini. Atak Moniki Bociek z 6. strefy dał Wiewiórom pierwszą piłkę setową. W pierwszym secie Ełkesianki cieszyły się z wygranej 25:17.

Wielka pogoń w drugim secie

Druga partia rozpoczęła się od zepsutej zagrywki Van Gestel, jednak ekipa Allianz MTV szybko wyciągnęła wnioski z poprzedniej partii i wyszła na prowadzenie 6:3. O czas poprosił zatem trener Giuseppe Cucarini. Gospodynie skutecznie przebijały się przez łódzki blok. Efektem było wysokie prowadzenie 8:3. Szkoleniowiec łodzianek nie czekał długo i już przy stanie 9:3 dla Allianz MTV poprosił o kolejną przerwę. Po ataku Katariny Lazović sędziowie odgwizdali aut bez bloku, jednak challenge pokazał, że piłka obiła palce blokujących. Mocne uderzenie Lee z szóstej strefy dało Allianz MTV prowadzenie 14:8. W kolejnej akcji takim samym zagraniem odwdzięczyła się Monika Bociek. Tym razem to gospodynie trzymały bezpieczną przewagę.

Po ataku Oli Wójcik przewaga niemieckiego zespołu stopniała do czterech punktów (19:15). O czas zdecydował się poprosił Anathasopoulos. Błąd w ataku popełniła Lazić i łodzianki traciły do rywak dwa „oczka”. Na zagrywce szalała Katarina Lazović, która przy kolejnym podejściu zaskoczyła rywalki asem. Po ataku Moniki Bociek ŁKS Commercecon cieszył się z remisu (21:21), a szkoleniowiec rywalek poprosił o czas. W kolejnej długiej akcji swój moment triumfu święciła Ola Wójcik, która popisała się doskonałym blokiem. Po autowym ataku Van Gestel było 23:21 dla Wiewiór. Piłkę setową zapewniła łodziankom Ola Wójcik. Gospodynie jednak nie odpuszczały i zaczęła się gra na przewagi. Ostatecznie po wielkich emocjach triumfowały siatkarki ze Stuttgartu 28:26.

Z nieba do piekła…

W trzeciej partii w łódzkiej drużynie w miejsce Ewy Kwiatkowskiej pojawiła się Joanna Pacak. Początek należał do gospodyń, które wyszły na prowadzenie 5:3. Gdy atakiem popisała się Simone Lee Allianz MTV prowadził 7:4 i o czas poprosił trener Cuccarini. Przy akcji pod siatką groźnie wyglądającego urazu stawu skokowego doznała Katarina Lazović. Po zepsutym ataku Klaudii Alagierskiej szkoleniowiec Ełkaesianek poprosił o kolejny czas. Rywalki prowadziły już 12:6. Po ataku Lohuis ekipa niemiecka miała wysoką ośmiopunktową przewagę. Łódzkie Wiewióry ułatwiały zadanie rywalkom, popełniając błędy własne. Kolejny blok na Wójcik dał im aż 10-punktowe prowadzenie (19:9). Po bloku na Lee łodzianki zdobyły 13. punkt i trener gospodyń poprosił o czas, chociaż przewaga Allianz MTV wciąż była bardzo wysoka. Nie dały rady wyciągnąć w tym secie już wyniku Ełkaesianki. Gospodynie zwyciężyły 25:16.

Od początku czwartej partii znów wszystko układało się po myśli siatkarek ze Stuttgartu. Przy stanie 8:4 o czas poprosił trener Giuseppe Cuccarini. Przy stanie 9:4 dla Allianz MTV po ataku Natalii Skrzypkowskiej szkoleniowiec gospodyń poprosił o challenge, ponieważ jego zespół reklamował autowy atak. Wideoweryfikacja potwierdziła, że siatkarki Allianz MTV nie dotknęły piłki i było już 10:4. ŁKS Commercecon walczył z rywalkami i własnymi słabościami. Nie były w stanie znaleźć recepty na odrobienie strat. Przy stanie 19:13 dla miejscowych trener Cuccarini w miejsce Natalii Skrzypkowskiej posłał do gry Darię Szczyrbę. Łodzianki próbowały ratować sytuację, m.in. asem Kwiatkowskiej (16:23). Piłkę meczową dała gospodyniom Simone Lee po skosie, a po kolejnej akcji było już po meczu. 

MVP: Martina Samadan

Allianz MTV Stuttgart – ŁKS Commercecon Łódź 3:1
(17:25, 28:26, 25:16, 25:18)

Składy zespołów:
Allianz MTV: Lohuis (9), Van Gestel (14), Lee (19), Lazić (11), Samadan (16), Havili, Koskelo (libero) oraz Cesar, Rosenthal, Hamson, Berger i Aydinogullari (4)
ŁKS: Mori (8), Kwiatkowska (5), Wójcik (14), Lazović (10), Bociek (18), Alagierska (6), Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Pacak (1), Skrzypkowska (3), Szczyrba (1) i Caracuta