ŁKS Commercecon Łódź w sobotni wieczór musiał udźwignąć porażkę z Energą MKS Kalisz. Rywalki wykorzystały każde potknięcie gospodyń. Łodzianki mimo lepszego przyjęcia nie potrafiły przełożyć tego na skuteczny atak, a siła bloku obu ekip była podobna. Przyjezdne grały trudną zagrywkę, notując aż 9 asów serwisowych.

Już w pierwszym secie kaliszanki zaprezentowały lepszą energię niż gospodynie. Jakby było mało niezbyt dobrej gry łodzianek, w połowie seta urazu kostki doznała rozgrywająca Łódzkich Wiewiór – Roberta Ratzke. Na szczęście kontuzja okazała się na tyle niegroźna, że zawodniczka powróciła na parkiet w drugiej partii. Tego dnia jednak Ełkaesianki zmagały się ze słabszą formą, a przeprowadzone zmiany wystarczyły na wygranie jednego seta. Rywalki czytały grę łodzianek, a ich zagrywka utrudniała rozegranie. Tym samym ŁKS Commercecon musiał przełknąć gorycz porażki, ale szybko musi się po niej pozbierać, bowiem we wtorek i środę rozegra mecze Pucharu CEV przeciwko CV Gran Canaria. 

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Dudek, która zdobyła w tym meczu 20 punktów, w tym 2 z zagrywki i 1 blokiem. ​

ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 1:3
(19:25, 17:25, 25:17, 16:25)