ŁKS Commercecon Łódź w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski podejmował #VolleyWrocław i nie pozostawił rywalkom żadnych złudzeń, kto tego dnia jest lepszym zespołem. Łodzianki wygrały 3:0 i tym samym zameldowały się w turnieju finałowym w Nysie. MVP spotkania została wybrana Julita Piasecka.

ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął mecz od prowadzenia 5:2, w kolejnych akcjach punkty dołożyły Zuzanna GóreckaValentina Diouf (7:2). O pierwszy czas poprosił trener Michal Masek, jednak gospodynie wciąż punktowały. Serię przerwała atakiem Regiane Bidias (9:3). Dzięki Annie Bączyńskiej wrocławianki zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do stanu 10:8. Mimo prowadzenia interweniował trener Alessandro Chiappini. Przyjezdne walczyły o remis, ale ta sztuka im się nie udała. Po uderzeniu Diouf Łódzkie Wiewióry prowadziły 16:12, a po kolejnym ataku Góreckiej było już 19:13 i o kolejny czas poprosił trener Masek. Nie przyniosło to jednak zmiany wyniku. Gospodynie piłkę setową miały po punktowej zagrywce Góreckiej, a po chwili seta zamknęła atakiem Julita Piasecka.

Drugiego seta łodzianki rozpoczęły z wysokiego c. Po ataku Piaseckiej prowadziły 8:1, co zmusiło trenera Maska do wzięcia czasu. Gdy siatki w bloku dotknęła Lucie Muhlsteinova, zrobiło się już 11:2 dla gospodyń. O kolejną przerwę szkoleniowiec wrocławianek poprosił przy stanie 15:5. Przy takim wysokim prowadzeniu trener Chiappini mógł spokojnie rotować składem. Na boisku pojawiły się Anastasiia Hryshchuk, Angelika Gajer, Kinga DrabekNatalia Dróżdż. Kiwka Gajer dała gospodyniom piłkę setową, a partię ponownie zamknęła Piasecka (25:16).

Początek trzeciego seta to znów doskonała gra Łódzkich Wiewiór. Gospodynie otworzyły seta wynikiem 5:0, a po przerwie dla #VolleyWrocław Diouf dołożyła kolejne „oczko”. Serię przerwał dopiero atak Joanny Pacak. Roberta Ratzke sprawiedliwie rozdzielała piłki, wszystkie zawodniczki miały okazję dołożyć cegiełkę do zdobyczy punktowej. Po ataku Góreckiej ŁKS Commercecon prowadził już 13:4, a gdy piłkę skończyła Kamila Witkowska było 15:7. Cztery ataki z rzędu w wykonaniu Diouf dały łodziankom przewagę 20:9. Piłkę meczową dał Wiewiórom atak Hryshchuk, a spotkanie zakończyła Piasecka, tym razem udanym blokiem.

MVP: Julita Piasecka

ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:0
(25:19, 25:16, 25:15)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (9), Witkowska (10), Diouf (12), Górecka (14), Ratzke, Piasecka (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Dróżdż, Hryszczuk (1), Gajer (1) i Drabek (libero)
#Volley: Szczurowska (7), Bidias (8), Pacak (6), Muhlsteinova, Witowska (5), Bączyńska (10), Saad (libero) oraz Szady (2), Stancelewska (2) i Cembrzyńska