Podczas meczu ligowego z Jokerem Świecie rozpoczęliśmy nową współpracę, tym razem nie biznesowo-sponsorską, a społeczną. Połączyliśmy siły z Biblioteką Miejską w Łodzi i wystartowaliśmy z punktem bookcrossingowym w hali Sport Arena!

Wraz z rozwojem sportowym w ŁKS-ie Commercecon Łódź postawiliśmy na szeroko zakrojoną działalność społeczną i charytatywną. W każdym sezonie uczestniczymy w wielu projektach z różnych obszarów – pomagamy rodzinie wybranej w ramach akcji Szlachetna Paczka, jesteśmy ambasadorami odpowiedzialnych adopcji i wspieramy Schronisko dla Zwierząt w Łodzi, a ostatnio zostaliśmy ambasadorami Europejskich Igrzysk Akademickich 2022. Wymienione akcje to tylko wycinek naszej działalności pozasportowej, ale nie zwalniamy tempa i dokładamy kolejny ciekawy i pożyteczny projekt – BOOKCROSSING.

Na czym polega bookcrossing? Mówiąc najprościej to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa.

W sektorze D (balkon) przed meczem z Jokerem Świecie stanął regał bookcrossingowy, na którym umieszczono wiele ciekawych książek, które wybrali dla Was pracownicy Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Regał zostanie z nami na dłużej, będzie to akcja cykliczna, towarzysząca meczom Łódzkich Wiewiór w Sport Arenie.

Z książek można skorzystać na miejscu w oczekiwaniu na mecz, jak również zabrać ze sobą, wymienić się nimi po przeczytaniu, lub ponownie oddać do jednej z ok. 65 aktywnych filii w całym mieście.

Na bookcrossingowym regale w hali umieszczono książki różnych gatunków: powieści obyczajowe, fantasy, o tematyce sportowej (można nawet znaleźć książkę związaną z ŁKS-em), jak również literaturę dla dzieci.

Razem z Biblioteką Miejską chcemy aktywnie promować czytelnictwo wśród kibiców ŁKS-u Commercecon Łódź i mieszkańców naszego miasta. Uważamy, że nieodpłatne dzielenie się książkami to fantastyczna droga do tego, aby każdy z nas miał okazję sięgnąć po literaturę z gatunku, który lubi. 

Zapraszamy gorąco wszystkich kibiców, którzy wspierają siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź z trybun Sport Areny do korzystania z literackich propozycji Biblioteki Miejskiej!

fot. Paweł Ciesielski