Po powrocie z Francji ŁKS Commercecon Łódź nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem już w niedzielę (3 grudnia) o 19:00 mistrz Polski rozegra spotkanie ligowe z Energą MKS Kalisz.

Zespoły dzieli w tabeli zaledwie jedno miejsce – łodzianki plasują się na 5. pozycji, zaś gospodynie meczu zajmują 6. miejsce. Ełkaesianki w TAURON Lidze wygrały dotychczas 6 meczów, a w dwóch musiały uznać wyższość rywala. Z kolei bilans kaliszanek wychodzi na remis – mają one na koncie 4 wygrane i 4 porażki.

W 8. kolejce siatkarki Energi MKS Kalisz dość niespodziewanie rozegrały pięć setów w meczu z ITA TOOLS Stal Mielec. Przegrywały już 0:2, aby w dwóch kolejnych setach wyjść z rywalizacji zwycięsko, a w tie-breaku wygrały 15:9 i zainkasowały 2 punkty. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana Aleksandra Rasińska, która wywalczyła 22 punkty przy skuteczności w ataku na poziomie 45%.

Łódzkie Wiewióry w minionym tygodniu rozegrały dwa mecze – w poniedziałek wygrały z #VolleyWrocław, zaś w czwartek uległy 2:3 Volero Le Cannet. W spotkaniu ligowym statuetkę MVP otrzymała Aleksandra Gryka. Środkowa ŁKS Commercecon Łódź zdobyła 16 punktów, a jej skuteczność w ataku wyniosła 86%. W meczu CEV Ligi Mistrzyń z Volero łodzianki wprawdzie nie mogły cieszyć się z wygranej, ale zapisały na swoim koncie 1 punkt.

Dla zespołu prowadzonego przez Alessandro Chiappiniego maraton meczowy się nie kończy. W niedzielę (3 grudnia) o 19:00 Łódzkie Wiewióry zagrają z Energą MKS Kalisz, zaś już we wtorek – 5 grudnia (18:00) – zmierzą się w Sport Arenie z SC Prometeyem Dnipro w ramach meczu 4. kolejki CEV Ligi Mistrzyń. 

Spotkanie z Energą MKS Kalisz będzie transmitowany w Polsat Box Go.